تدارک سپاهان برای انتخاب سرمربی و بستن تیم/ باقریان: تا ابتدای هفته بعد منتظر ویسی می‌مانیم

باشگاه سپاهان برای فراموش کردن فصل تلخی که پشت سر گذاشت خود را برای حضور در لیگ شانزدهم آماده می‌کند.

شاید به جرأت بتوان گفت لیگ پانزدهم فصلی کابوس‌وار برای پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر بود. فصلی که از هفته پنجم به بعد دیگر هوادارانش نتوانستند شعار «ما سپاهانیم و حالا حالا قهرمانیم» را در ورزشگاه فولاد شهر سر بدهند. رتبه یازدهم طلایی پوشان دیار نصف جهان بدترین رتبه سپاهان در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر بود.
دامنه ناکامی سپاهان به جام حذفی و رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم کشیده شد. در این فصل فرکی، استیماچ و زاغی‌نژاد بر روی نیمکت متزلزل سپاهان به امید تغییر در نتایج نشستند اما گذشت زمان نشان داد که نتایج ضعیف سپاهانی‌ها ریشه در سرمربی نداشت. مشکلات زیادی در زمینه‌های مختلف مانند مسائل فنی، مالی و از همه مهمتر دخالت‌های برخی از بزرگترهای تیم مانند محرم نویدکیا در امور فنی تیم وجود داشت. دخالت‌هایی که بعدها اعلام شد با نیت دلسوزی انجام می‌شد!
اتفاقات فصل پانزدهم باعث شد مدیران سپاهان برای جبران ناکامی‌ها خیلی زود وارد عمل شوند و در اولین قدم به دنبال جذب سرمربی فصل آینده خود باشند. در اولین گام در حالی که لیگ برتر هنوز تمام نشده بود و استقلال خوزستان در کورس قهرمانی قرار داشت، آنها عبدالله ویسی، سرمربی استقلال خوزستان و بازیکن پیشین این تیم را برای مذاکره به اصفهان دعوت کردند. کمیته فنی باشگاه سپاهان بر روی ویسی اتفاق نظر دارد و مدیرعامل باشگاه نیز به واسطه سال‌ها فعالیتش در فوتبال خوزستان و باشگاه فولاد رابطه چند ساله نزدیکی با او دارد و همین موضوع باعث شده باقریان امید زیادی به حضور ویسی در سپاهان داشته باشد.
اصغر باقریان مدیرعامل باشگاه سپاهان در این مورد به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گفت: کمیته فنی باشگاه سپاهان بر روی ویسی اتفاق نظر دارد. من و ویسی رفاقت چندین ساله داشته و شناخت خوبی از یکدیگر داریم؛ ضمن اینکه نتایج مذاکرات ما هم خوب و مثبت بوده است. در حال حاضر منتظر پاسخ نهایی ویسی هستیم و برای این موضوع تا ابتدای هفته آینده منتظر می‌مانیم.
مطرح شدن نام گزینه‌هایی همچون قلعه‌نویی، مرزبان و اسکوچیچ در صورت حاصل نشدن توافق با ویسی در رسانه‌ها واکنش مدیرعامل باشگاه سپاهان را دربر داشت. او در این باره عنوان کرد: صحبت‌ از گزینه‌هایی همچون قلعه‌نویی و اسکوچیچ به حدود ۲ ماه قبل برمی‌گردد. اگرچه به غیر از ویسی، گزینه‌های دیگری نیز مدنظر داریم اما تا زمانی که تکلیف ویسی به طور قطعی مشخص نشده این گزینه‌ها در کمیته فنی باشگاه مطرح نمی‌شود.
باقریان در مورد قرار گرفتن بازیکنانی همچون برادران نویدکیا، هادی عقیلی، رحمان احمدی، محمدرضا خلعتبری و شهاب گردان اظهار داشت: مطرح شدن لیست ورود و خروج گمانه‌زنی رسانه‌هاست چون تا زمانی که سرمربی جدید تیم انتخاب نشود و لیست به ما ندهد به هیچ عنوان اقدام به جذب بازیکن یا قراردان نام بازیکن در لیست خروجی اقدام نمی‌کنیم.
یکی از مشکلاتی که برای باشگاه سپاهان در فصل گذشته پیش آمد و این مشکل برای آنها غریبه بود و در گذشته چندان با آن مواجه نشده بودند مشکل مالی بود. این معضل حتی یک‌بار منجر به اعتصاب بازیکنان سپاهان در تمرین این تیم نیز شد. سپاهانی‌ها نمی‌خواهند در فصل آینده شاهد این موضوع باشند. مدیرعامل سپاهان در مورد اقدامی که در این خصوص صورت گرفته، گفت: کارهای مربوط به بودجه فصل آینده باشگاه در هیئت مدیره انجام شده و منتظر تصویب ان در مجمع هستیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تسویه حساب با بازیکنان صورت گرفته و جریمه ۳۰ درصدی کادر فنی و بازیکنان واقعیت دارد، تأکید کرد: مسئولیت تسویه حساب با کادرفنی و بازیکنان به امورمالی باشگاه محول شده و به دلیل نتایج ضعیف تیم و رتبه یازدهم آن در پایان لیگ جریمه ۳۰ درصدی برای کادرفنی و بازیکنان در نظر گرفتیم.
بحث تغییر در کادرمدیریتی باشگاه نیز این‌روزها مطرح است. باقریان در مورد اینکه اگر شرایط بخواهد مشابه فصل قبل بوده و مشکلات حل نشود حاضرید به عنوان مدیرعامل در لیگ شانزدهم هم باقی بمانید، به تسنیم گفت: با سطوح بالای مدیریتی فولاد مبارکه مشکلی نداریم و در بدنه مدیریتی باشگاه هم مشکل خاصی وجود نداشت و بخش عمده مشکلات ما به مسائل فنی برمی‌گشت. باید ببینیم آیا شرایط برای فصل بعد فراهم می‌شود یا نه تا پس از آن در مورد ماندن یا رفتن تصمیم بگیریم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.