لزوم مقابله با توان موشکی ایران/ افزایش کمک به رژیم صهیونیستی

سناتور تد کروز با اشاره به رشد توان بالقوه ایران برای ضربه زدن به دشمنان خود،‌ خواستار افزایش کمک نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی شد.

به نقل از نیویورک تایمز، «تد کروز» سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز دوشنبه در یادداشتی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد،‌ نوشت که آزمایش موفقیت آمیز یک موشک بالستیک توسط ایران با بُرد دو هزار کیلومتر و با ضریب خطایی اندک نشان می دهد که تمام منطقه خاورمیانه و از جمله رژیم صهیونیستی در تیررس موشکهای ایران قرار دارد.   
در این یادداشت،‌ وی با اشاره به چهار آزمایش موشکی ایران پس از توافق هسته ای ایران با گروه ۱ + ۵ و همچنین آزادسازی صدمیلیارد دلار از داراییهای مسدود شده ایران تحت لوای این توافق می گوید که دولت ایران از توان مالی بالایی برای خرید سیستمهای موشکی اِس ۳۰۰ روسیه- که در حال حاضر نیز به آنها تحویل داده شد- برخوردار است.
تد کروز با تأکید بر این نکته که سیاست ایران در قبال آمریکا و رژیم صهیونیستی تغییری نکرده است؛‌ ادعا می کند که تنها مورد تغییر یافته، توان بالقوه ایران برای ضربه زدن به دشمنانش است. از اینرو، وی قصد دارد طی هفته و ماههای آتی با همقطاران خود در کنگره برای تأمین بودجه برنامه های دفاع موشکی رژیم صهیونیستی همکاری نماید.
کروز در این یادداشت همچنین می نویسد که کنگره آمریکا بایستی از فرصتهای پیش رو برای تأیید تعهد آمریکا به تأمین امنیت رژیم صهیونیستی استفاده نماید؛ زیرا این اقدام به رهبران ایران این پیام را می رساند که هنوز در واشنگتن افرادی هستند که سخنان آنها را جدی می گیرند و بر طبق آن عمل می کنند.
 
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.