اهمیت شرکت در انتخابات در بیان رهبر معظم انقلاب

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در بخشی از بیاناتشان در دیدار هزاران نفر از مردم قم شرکت همگان در انتخابات را باعث افزایش اعتبار و آبروی ملت در چشم جهانیان و ابهّت جمهوری اسلامی ایران در نزد دشمنان دانستند.

 هزمان با سالروز قیام تاریخ ساز 19 دی 1356 هزاران نفر از مردم قم با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند و ایشان بیانات بسیار مهمی در باره انتخابات، انقلاب اسلامی و راههای مقابله با دشمن بیان فرمودند.
مهمترین محورهای بیانات معظم له به شرح ذیل است: 
**در شرایط کنونی نظام جمهوری اسلامی ایران با جبهه گسترده دشمنان اعم از امریکا و رژیم صهیونیستی، ایادی و عوامل استکبار و عوامل تکفیری و داعش مواجه است که اگر به لوازم سنت الهی یعنی ایستادگی، بصیرت و عملِ در لحظه نیاز، عمل کنیم قطعاً همانند پیروزی انقلاب اسلامی می توان بر این جبهه گسترده غلبه کرد.
**انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که توانسته ماندگاری خود را براساس اصول و آرمانهای اولیه حفظ کند.
**اصلی ترین هدف مراکز فکر و اندیشه در دنیای استکبار، از بین بردن عناصر ماندگاری انقلاب است؛ تمام تلاش دشمنان در طول سالهای گذشته اعم از جنگ تحمیلی، محاصره اقتصادی و تحریم های گسترده اخیر، با هدف از بین بردن ماندگاری انقلاب اسلامی بوده است که البته در هر دوره، ابتکارات جدید هم انجام می دهند.
**امریکایی ها در سال 88 به دنبال آن بودند که تجربه موفق خود در چند کشور را به بهانه انتخابات در ایران نیز اجرا کنند و با برجسته سازی اقلیتی که رأی نیاورده بود و با حمایت مالی و سیاسی از آنها نتیجه انتخابات را به هم بزنند اما انقلاب و کودتای رنگی آنها در ایران با حضور مردم، شکست خورد.
**رئیس جمهور امریکا از مخالفان نظام و انقلاب در حوادث سال 88 حمایت کرد؛ دولت امریکا تا آنجا که توانست از آن حوادث حمایت کرد ولی حضور به موقع مردم در صحنه، نقشه آنان را نقش بر آب کرد.
**امریکاییها اکنون می گویند دوره بعد از مذاکرات هسته ای، دوره سخت گیری بر ایران است به گونه ای که گویا قبل از این بر ایران سخت نمی گرفته اند، اما جوانان، مردم و مسئولان آگاهانه، هوشیارانه، امیدوارانه و با مقاومت و توکل بر خدا و تکیه بر نقاط قوت کشور، در مقابل دشمنان می ایستند و این، بسیار مهم است.
**طبیعت انتخابات دادنِ نفسِ تازه به ملت است؛ احساس مسئولیتِ مردم که در حضور در انتخابات جلوه گر می شود و دشمن را ناکام می گذارد از عناصر ماندگاری انقلاب است.
**دو مسئله در انتخابات دارای اهمیت فراوان است، اول؛اصل شرکت در انتخابات و دوم؛ درست انتخاب کردن و رأی به نامزدهای اصلح است.
** شرکت همه واجدان شرایط رأی دادن در انتخابات ضرورت است؛همچون گذشته اصرار داریم که همه، حتی کسانی که نظام را و رهبری را قبول ندارند پای صندوقها بیایند چرا که انتخابات متعلق به ملت، ایران و نظام جمهوری اسلامی است.
**شرکتِ همگان در انتخابات موجب پایداری و تقویت نظام اسلامی، استمرار تأمین امنیت کامل، افزایش اعتبار و آبروی ملت در چشم جهانیان و باعث ابهّت جمهوری اسلامی ایران در نزد دشمنان می شود.
**آرا و سلایق مختلف، ایراد ندارد، مهم آن است که تلاش و دقت کنیم که انتخاب ما، انتخاب درستی باشد؛اگر این دقت صورت گیرد حتی اگر برخی منتخبان، بعداً مطلوب از آب در نیایند، تلاش و دقت رأی دهنده برای انتخاب نامزدهای شایسته، مورد رضایت پروردگار خواهد بود.
**همه در انتخابات شرکت کنند؛ انتخابات برای این است که ماندگاری کشور تامین بشود و کشور در حصار امنیت کامل بماند.
**مجلس شورای اسلامی جایگاه رفیعی در عرصه مسائل داخلی و بین المللی دارد؛مجلس از زوایای مختلف بویژه از لحاظ تصویب قوانین، ریل گذاری برای حرکت دولتها، و تجلی ایستادگی ملت اهمیت بی نظیری دارد.
**مواضع مجلس کنونی در مسائل بین المللی خوب است؛مجلسی که در قضیه هسته ای و دیگر مسائل مقابل دشمنان بایستد و شجاع، مستقل و آزاد، حرفها و مواضع ملت را بیان کند با مجلسی که در مسائل گوناگون حرفهای دشمن را تکرار می کند، از زمین تا آسمان تفاوت دارد.
**تک تک نمایندگان مجلس در شکل گیری حرکت و مواضع خانه ملت، دخیل هستند به همین علت، مردم همه استانها و شهرها، باید در انتخاب نمایندگان خود، کاملاً دقت کنند و در درستی انتخاب، به اطمینان برسند.
**البته شناخت کاملِ یکایک نامزدها، واقعاً دشوار است اما می توان با دقت در سوابق و مواضعِ کسانی که فهرستها و لیستهای انتخاباتی را ارائه می کنند، درباره لیستها تصمیم گرفت.
**اگر پیشنهاد دهندگانِ لیستها، مؤمن و انقلابی هستند و خط امام را واقعاً قبول دارند می توان به لیست آنها درباره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اعتماد کرد اما اگر به انقلاب و دین و استقلال، چندان اهمیتی نمی دهند و دلشان دنبال حرفهای امریکا و دیگر بیگانگان است، قابل اعتماد نیستند.
**مجلس خبرگان نیز بسیار مهم است؛ برخلاف برخی تصورها، مجلس خبرگان برای سالی یکی دو بار جلسه و سخنرانی تشکیل نمی شود بلکه می خواهد روزی که رهبر فعلی در قید حیات نیست، «رهبر» یعنی کلیددارِ حرکت انقلاب را انتخاب کند و این مسئله بسیار مهم است.
**دقت کامل در انتخاب نامزدهای مجلس خبرگان ضرورت دارد؛بسته به ترکیب خبرگان، آنها ممکن است در هنگام ضرورت، شخصی را به رهبری انتخاب کنند که با توکل به خدا و با شجاعت در مقابل دشمنان بایستد و راه امام را ادامه دهد اما این احتمال نیز وجود دارد که فردی با ویژگی های متفاوت را به رهبری برگزینند، بنابراین باید با تحقیق و دقت و شناخت و اطمینان به آنها رأی داد.
**حضور در انتخابات و بویژه دقت در انتخاب نامزدهای صالح یا اصلح موجب تحقق دو هدف عالی می شود؛ آن دو هدف ماندگاری انقلاب و آرامش و سکینه ملت است.
** از ابتدای انقلاب ریزشها و رویشهای فروانی داشته ایم، عده ای از افراد انقلابی به خاطر ظلم فردی احتمالی که به آنها شده، به ناحق از اصل انقلاب روگردان شده اند و عده ای هم به خاطر مسائل شخصی و خانوادگی مواضع دیگری گرفته اند اما مهم این است که رویشهای انقلاب در زمینه های مختلف از جمله وجود نیروهای مؤمن، انقلابی، متخصص، تحصیلکرده، فن آور و کارآمد، بسیار بیشتر از ریزشها بوده است.
**در مقطع کنونی نیز اگر مردم به وظایف خود در انتخاب نامزدهای صالح برای مجلس و خبرگان، درست عمل کنند رویشهای سرسبز و پرطراوت انقلاب، بیشتر و ماندگاری انقلاب تأمین می شود.
**هرکس امروز با انقلاب و امام خمینی و راه امام بیعت کند به معنای بیعت با پیامبر است و پروردگار کریم به پاداش این بیعت، دغدغه، نگرانی و نامیدی را از دل ملت می زداید و اطمینان و آرامش را جایگزین می کند.
**ماندگاری انقلاب و ایستادگی امیدوارانه و پر آرامش مردم، یقیناً باعث پیروزی ملت بر امریکا و توطئه های دشمنان خواهد شد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.