صدراعظم پیشین آلمان در تهران

صدراعظم پیشین آلمان در راس یک هیات اقتصادی به تهران می‌آید .

گرهارد شرودر که بعد از پایان مسئولیتش در سمت صدراعظمی آلمان بیشتر به امور اقتصادی می پردازد، قرار است در راس یک هیات اقتصادی به تهران بیایید و طی فردا و چند روز آینده که در ایران اقامت خواهد داشت ، با تعدادی از مقامات کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
طبق آنچه که تاکنون اعلام شده گرهارد شرودر روز دوشنبه با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار می کند و روز سه‌شنبه نیز با محمد فرهادی وزیر علوم در راستای تبادل اقتصاد دانش بنیان گفت‌وگو و رایزنی خواهد کرد .
شرودر ابتدا قرار بود، در آخرین ماه میلادی سال 2015 به ایران سفر کند، اما به دلیل درگذشت هلموت اشمیت صدراعظم اسبق آلمان این سفر به تعویق افتاد.
در طی ماههای اخیر ، به دنبال توافق هسته ای ایران و 1+5، زیگمار گابریل و فرانک والتر اشتاین مایر به ترتیب معاون صدر اعظم و وزیر خارجه آلمان به ایران سفر کرده اند.
بر اساس این گزارش صدراعظم سابق آلمان، طی روزهای یک تا 4 اسفند سال 1387 نیز به ایران سفر کرد.
وی در این سفر با محمود احمدی‌نژاد، رییس ‌جمهور وقت ،علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ، هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، قالیباف، شهردار تهران، منوچهر متکی‌، وزیر امور خارجه وقت ، غلامحسین نوذری وزیر نفت وقت، محمد نهاوندیان رییس وقت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و حجت‌الاسلام سید محمد خاتمی رییس جمهور پیشین ملاقات کرد .
گرهارد شرودر به علت دوستی دیرینه خود با پروفسور سمیعی و به دعوت وی به همراه برخی از سرمایه‌گذاران آلمانی به ایران سفر کرد.
پروفسور مجید سمیعی، متخصص ایرانی ساکن هانوفر و یکی از مشهورترین جراحان مغز و اعصاب در جهان است.
افتتاح آکادمی علمی مغز و اعصاب در تهران، افتتاح مؤسسه بین‌المللی خیریه سلامت، افتتاح پروژه موزه پروفسور سمیعی در کاخ سعدآباد، کلنگ زنی دانشکده علوم اعصاب پروفسور سمیعی در دانشگاه گیلان، و سفر به اصفهان از دیگر برنامه‌های شرودر در سفر به ایران بود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.