ترافیک سنگین فعالان سیاسی در دانشگاه ها

شصت و دومین سالگرد شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران با ترافیک سنگین چهره های سیاسی در دانشگاه ها همراه شده است.

سه ماه مانده به دو انتخابات مهم خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی که به باور آگاهان سیاسی از حساس ترین انتخابات پس از انقلاب است؛ فعالان جناح های مختلف سیاسی روانه سالن های پر از دانشجو می شوند.

غیر از سخنرانی نمادین رئیس جمهوری که این بار نه دانشگاه تهران که صنعتی شریف میزبان آن خواهد بود، فرصتی برای مخالفین و موافقین دولت فراهم شده تا درباره سیاست داخلی و خارجی دولت یازدهم به سخنرانی یا مناظره بپردازند.

علی مطهری و محمدرضا خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی به ایراد خطابه و پرسش و پاسخ خواهند پرداخت. مطهری رابطه دانشگاه و انقلاب اسلامی را بررسی خواهد کرد ولی موضوع سخنرانی خاتمی هنوز مشخص نشده است.

در همین دانشگاه، عزت الله ضرغامی به دعوت بسیج دانشجویی به ایراد نطق می پردازد و حامد زمانی خواننده پاپ نیز وی را همراهی خواهد کرد. ضرغامی بعد از این جلسه بلافاصله راهی دانشگاه شریف می شود تا به همراه سعید جلیلی به نطق بپردازد.

داریوش قنبری و سیدنظام الدین موسوی در مناظره ای در دانشگاه علم و صنعت به ارزیابی عملکرد دولت یازدهم می پردازند و حسن رحیم پور ازغدی نیز در دانشگاه امیرکبیر حضور خواهد یافت.
ابراهیم یزدی به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه تهران با موضوع «تردید و امید» تریبون را در دست خواهد گرفت و در همین دانشگاه چهره های اصولگرایی چون سعید زیباکلام و مهدی چمران به میزبانی بسیج دانشجویی صحبت خواهند کرد.

صادق خرازی و محمود نبویان در دانشگاه علم و صنعت، سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم در دانشگاه علامه طباطبایی، مهرداد بذرپاش در دانشگاه خواجه نصیر و در برنامه ای غیر قطعی سعید جلیلی و خسرو معتضد در دانشگاه صنعتی شریف به گفت و شنود می پردازند.

محمدجواد حق شناس و مهدی قدیری ابیانه نیز مهمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خواهد بود.

اعضای انجمن اسلامی دانشجویان ترقیخواه دانشگاه شهید بهشتی برنامه ای را با عنوان فراز و فرود جنبش دانشجویی برگزار می کنند که سخنرانان آن دبیران پیشین و فعلی این تشکل اصلاح طلب خواهند بود.

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با چسباندن اطلاعیه هایی از سخنرانی سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس خبر داده بودند که براساس آخرین اخبار حضور وی در هاله ای از ابهام قرار دارد.

محمدجواد حق شناس و مهدی قدیری ابیانه نیز مهمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خواهد بود.

دانشگاه های شهرستان ها که به مناسبت روز دانشجو تا حدودی مجال جنب و جوش پیدا کرده اند نیز فعالانه به استقبال این روز رفته اند.

سخنرانی محمدعلی افشانی استاندار فارس در دانشگاه شیراز، حسن عباسی در دانشگاه شهرکرد، مصطفی معین در دانشگاه اراک، پرسش و پاسخ از مصری، رزم و حیدری طیب
(سه نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی) در دانشگاه آزاد کرمانشاه، عباس سلیمی نمین و محمد زارع فومنی در دانشگاه تفرش نیز از دیگر برنامه های شانزدهم آذر خواهد بود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.