مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: ادعاهای مطرح شده توسط سعید مرتضوی در نامه رسانه ای اش کذب محض هستند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اظهارات اخیر و نامه رسانه ای سعید مرتضوی گفت: موارد مطرح شده از سوی مرتضوی در این نامه به هیچ وجه صحت ندارد و کذب محض می باشد.

سیدتقی نوربخش اظهار داشت:مرتضوی بر اساس قانون از مناصب قبلی و دولتی خود برکنار شده و بطور طبیعی فرصت کافی برای نامه نگاری داشته و می تواند هرچه بخواهد بگوید و بنویسد ولی بنده در سازمان تامین اجتماعی اولویت مهمتری برای خدمت به بیمه شدگان و اجرای امور این سازمان دارم و در واقع خیلی فرصت ندارم که هر بار به ادعاهای کذب سعید مرتضوی پاسخ بدهم.
سعید مرتضوی دوازدهم دی ماه با انتشار نامه ای ۲۰ صفحه ای از جمله به آنچه واکنش به اظهارنظر برخی از نمایندگان مجلس و شایعه پراکنی رسانه ها نامیده، خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست کرد:«به منظور حفظ آبروی افراد و در اجرای ماده ۷۶ آئین نامه داخلی مجلس در جهت جلوگیری از دور باطل و هتک حیثیت بصورت ناروا و تشویش اذهان عمومی و القای مطالب کذب و دروغ مبنی بر سوء استفاده مالی پیرامون انتقال ۱۳۷ شرکت تامین اجتماعی ، نسبت به این انحراف و سوء استفاده ابزاری از جایگاه مقدس مجلس شورای اسلامی و موضوع تحقیق وتفحص به نحو ممکن و شایسته چاره اندیشی نماید.»
وی در بخش های دیگری از نامه خود از جمله ادعاهایی در ارتباط با حقوق دریافتی اش از سازمان تامین اجتماعی و موارد دیگر اشاره کرده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره نامه مرتضوی همچنین اظهار داشت: با توجه به حاشیه سازی های اخیر مرتضوی، برای رفع شبهات و حفظ منافع سازمان تامین اجتماعی و مصالح بیمه شدگان و بازنشستگان، مدیران سازمان در زمان مقتضی به ادعاهای کذب وی در خصوص چگونگی خرید سهام ذوب آهن، عدم صدور کیفرخواست و همین طور نحوه معامله با بابک زنجانی و اجرای مصوبات دولت قبل در رابطه با پرداخت به داروخانه ها پاسخ خواهند داد.
وی با تاکید بر اعتماد و اعتقاد خود به دستگاه قضایی کشور اظهار داشت: ما در سازمان تامین اجتماعی تنها به دنبال اجرای عدالت و صیانت از حقوق بیمه شدگان و بازنشستگان هستیم و با وجود ادعای وی مبنی بر صادر شدن قرار منع تعقیب در مورد پرونده بابک زنجانی، این پرونده را تا حصول نتیجه نهایی و اجرای عدالت دنبال می کنیم، در همین رابطه از هفته گذشته تیم حقوقی سازمان تامین اجتماعی را نیز تقویت کرده ایم تا از منافع بیمه شدگان سازمان دفاع بهتر و قوی تری صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از ارسال نامه به رئیس قوه قضائیه برای تسریع در رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی خبر داد و گفت: اخیرا نامه ای به آیت الله لاریجانی ریاست قوه قضائیه نوشته و از وی درخواست کرده ام که بر اساس ماده ۱۰۷ قانون تامین اجتماعی و قانون تحقیق و تفحص که بر رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های قضایی سازمان تاکید دارد، پرونده وی نیز سریع تر بررسی شود.
نوربخش اظهار داشت: در یک مورد در ارتباط با سهام ذوب آهن عرض کنم که علیرغم مسائل مطرح شده از سوی وی که دو هزار میلیارد تومان بابت رد دین دولت به سازمان داده شده است، این موضوع کذب است و در حال حاضر سازمان در حال بازپرداخت بدهی های مربوط به خرید سهام این شرکت در زمان مدیریت وی است.
نوربخش گفت: طی دو سال گذشته سعی ما بر این بود که ضمن پیگیری روال قانونی و تلاش برای استیفای حقوق سازمان، از وارد شدن به فضاهای سیاسی و رسانه ای در رابطه با پرونده مدیرعامل سابق سازمان پرهیز کنیم اما کماکان در روزها و هفته های اخیر شاهد قوت گرفتن جنجال آفرینی و اقدامات تخریبی وی برعلیه سازمان تامین اجتماعی هستیم.
وی ادامه داد: مسئولان سازمان تامین اجتماعی برای روشنگری و مشخص شدن حقیقت و همچنین ماندگاری در تاریخ جواب وی را در حد ضرورت خواهند داد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن اظهار تاسف از تخلفات صورت گرفته در دوره گذشته بر اساس کیفرخواست دادستان و تحقیق و تفحص، گفت: در دوره مدیریت وی مسائل اقتصادی فراوانی برای سازمان ایجاد شده و به اعتبار سازمان به عنوان یک سازمان بیمه گر اجتماعی خدشه وارد شده است.
نوربخش گفت: اینکه مدیرعامل بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی کشور در اتاق خود دوربین مخفی کار گذاشته و از یک ارباب رجوع! فیلم مخفی گرفته و این فیلم توسط رئیس دولت وقت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به نمایش گذاشته شود، چه معنایی دارد؟
وی ادامه داد: بدیهی است با فرآیندهایی از این دست اعتماد میان سازمان و شرکای اجتماعی اش مخدوش می شود که خسارت این قبیل اقدامات قابل جبران نیست.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه عواقب ضربه زدن به اعتماد میان سازمان و بیمه شدگان و مستمری بگیران، بسیار بیشتر از مسائل اقتصادی مطرح شده است، گفت: مهمترین تولیدیک سازمان بیمه گر امنیت اجتماعی است و در دوره تصدی ایشان علاوه بر موارد فوق الذکر اتفاقاتی روی داد که امنیت اجتماعی را به چالش کشید.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.