صلاحیت علیرضا زاکانی برای دومین بار رد شد

کانال روزنامه ایران نوشت: گزارش‌های تازه از روند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات حاکی است که صلاحیت علیرضا زاکانی دبیر جمعیت رهپویان تایید نشده است.

این دومین بار است که صلاحیت زاکانی در مراجع انتخاباتی تایید نمی‌شود؛ بار اول او در خرداد ۹۲ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد که شورای نگهبان صلاحیت‌ش را رد کرد و اکنون خبر می‌رسد که صلاحیت وی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید نشده است. 
علیرضا زاکانی در کارنامه خود سابقه فرماندهی بسیج دانشجویی و عضویت فراکسیون اصول‌گرایان مجلس هفتم، مجلس هشتم و مجلس نهم (مجلس فعلی) را دارد.
او از اولین اعضای جمعیت ایثارگران تحت مدیریت حسین فدایی بود که بعدا جمعیت رهپویان انقلاب تشکیل داد. او علاوه بر این مدیریت سایت جهان‌نیوز و نشریه پنجره را بر عهده دارد. زاکانی طی یک سال گذشته به ویژه بعد از ریاست کمیسیون برجام بیشترین تلاش را برای متوقف ساختن توافق هسته‌ای انجام داد. او هم اکنون یکی از اعضای شورای ائتلاف اصول‌گرایان به ریاست حداد عادل است.
خبر عدم تایید صلاحیت این نماینده جریان اصول‌گرا در حالی اعلام شده که وی یک روز قبل با تشکیل نشست خبری در خبرگزاری مخالف دولت (فارس) اتهام‌های تند گروه‌های تندرو علیه وزیر نفت (بیژن زنگنه) را تکرار کرد.
روزنامه‌های وابسته به جبهه پایداری امروز  سخنان زاکانی علیه وزارت نفت را با عنوان افشاگری تیتر کردند؛ زاکانی تبلیغات علیه وزارت نفت روحانی را در حالی آغاز کرد که رئیس جمهوری با عزیمت به پارس جنوبی، یکی از موفقیت‌های چشمگیر وزارت زنگنه در پارس جنوبی را جشن گرفت و اعلام کرد که به ثمر رسیدن دو فاز استراتژیک ۱۵ و ۱۶ عسلویه بزرگترین گام وزارت نفت در دوران تحریم می‌باشد که حاصل برنامه‌ریزی و تلاش‌های وزیر نفت و همکاران او است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.