۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا/ ایران ۲ نماینده دارد

یک سایت ژاپنی در گزارشی از ۱۰ بازیکن تاریخ فوتبال آسیا سخن به میان آورد که در این میان نام دو بازیکن ایرانی به چشم می آید. علی دایی و جواد نکونام دو بازیکن ایرانی هستند که در این فهرست ۱۰ نفره حضور دارند.

معمولا انتخاب بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر قاره‌ای سخت است چرا که نظرات و آراء در این زمینه متفاوت است و هر کسی نظر خاص خود را دارد و این کار را سخت می‌کند با این حال بسیاری از سایت ها و روزنامه ها گاهی اوقات با ارائه آمار و ارقام چنین کاری را انجام می دهند.

سایت آسیا فوتبال در ژاپن که اخبار آماری زیادی را درباره فوتبال آسیا منتشر می‌کند در گزارشی از ۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا سخن به میان آورد که نام علی دایی بهترین گلزن تاریخ فوتبال ایران هم در میان آنها به چشم می آید و اما اسامی ۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا به ترتیب این سایت ژاپنی عبارتند از:

۱-چا بومکون

اسطوره فوتبال کره جنوبی به شمار می آید. او در جام جهانی ۱۹۸۶ حضور یافت و از نخستین بازیکنانی بود که از قاره آسیا در رقابت های بوندسلیگا به میدان رفت. او برای تیم های بایر لوزکوزن و آینتراخت فرانکفورت بازی کرد.

۲-پائولینیو آلکانترا

ستاره فیلیپینی که اصلیتی اسپانیایی داشت و سابقه حضور در تیم های پایه بارسلونا را داشت.

۳-ناکاتا

اسطوره و نماد فوتبال ژاپن به شمار می آید. او در فوتبال ایتالیا برای باشگاه های زیادی مثل پروجا، رم، پارما، بولونیا و فیورنتینا بازی کرد و برای مدت کوتاهی هم در رقابت های لیگ جزیره برای بولتون بازی کرد.

۴-پارک جی سونگ

او هم از فوتبال کره جنوبی است و بسیاری براین باور هستند که بهترین لژیونر تاریخ فوتبال آسیا در اروپا است. او ابتدا در آیندهوون بود که بازیهای درخشانی را به نمایش گذاشت و خود را به فوتبال اروپا معرفی کرد. بعد از آیندهوون این ستاره اهل کره جنوبی راهی بزرگترین تیم تاریخ لیگ جزیره یعنی منچستر یونایتد شد و بازیهای درخشانی را با پیراهن این تیم به نمایش گذاشت. او توانست قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و رقابت های لیگ برتر انگلیس را تجربه کند و این افتخاری است که هیچ بازیکنی تا الان از قاره آسیا به دست نیاورده است.

۵-علی دایی

نوبت به اسطوره فوتبال ایران علی دایی می رسد که بیشترین تعداد گل زده ملی را در تاریخ فوتبال جهان دارد. او با تیم ملی فوتبال ایران در دو جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶ به میدان رفت. او سابقه حضور در بایرن مونیخ را دارد.

۶- تیم کی هیل

سرشناس ترین بازیکن استرالیایی لیگ جزیره که سالها با پیراهن اورتون بازی کرد و بازیهای درخشانی را هم به نمایش گذاشت. او رکورد دار تعداد گل با سر در رقابت های لیگ جزیره بود و شایسته قرار گرفتن در این فهرست است.

۷-سامی جابر

ستاره سابق تیم ملی فوتبال عربستان و باشگاه الهلال که تکنیکی ناب داشت. او با ۴ حضور در جام جهانی رکوردی دست نیافتنی را از خود در بین بازیکنان آسیایی به جای گذاشت. جابر عنوان های زیادی به دست آورد و می توان او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال عربستان دانست.

۸- جواد نکونام

در این فهرست نام یک بازیکن ایرانی دیگر وجود دارد و او کسی نیست جز جواد نکونام که به عنوان نخستین بازیکن ایرانی انتخاب شد که در رقابت های لیگا به میدان رفته است. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ برای اوساسونا بازی کرد. نکونام که در ۱۴۹ بازی که به میدان رفت ۲۴ گل به ثمر رساند.

۹-کازویوشی میورا

این بازیکن ژاپنی ۹۱ بار پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرد و ۵۶ گل هم به ثمر رساند. او دومین گلزن تاریخ فوتبال کشورش به شمار می آید و نخستین بازیکن ژاپنی بود که تصمیم گرفت به فوتبال اروپا برود. او در سال ۱۹۹۵ پیراهن جنوا را برتن کرد.

۱۰- یونس محمود

و در نهایت دهمین بازیکنی که در این فهرست وجود دارد یونس محمود اسطوره فوتبال عراق است که توانست با درخشش خود این تیم را قهرمان جام ملت های آسیا ۲۰۰۷ کند. او سابقه حضور در تیم‌های اروپایی را ندارد اما برای تیم های عربی زیادی در حوزه خلیج فارس بازی کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.