رحمانی فضلی ، دمشق را به مقصد تهران ترک کرد

عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران ساعتی قبل دمشق پایتخت سوریه را با بدرقه رسمی « محمد ابراهیم الشعار» همتای لبنانی به مقصد تهران ترک کرد.

 در مراسم بدرقه رحمانی فضلی و هیات همراه وی ، معاونان و مقامات ارشد وزارت کشور سوریه و همچنین محمدرضا رئوف شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشورهم حضور یافت.
وزیر کشورجمهوری اسلامی ایران صبح دوشنبه در راس هیاتی و در پاسخ به دعوت رسمی همتای سوری خود، با هدف تعمیق روابط دو جانبه وارد سوریه شد.
رحمانی فضلی در این سفر دو روزه به سوریه با بشار اسد رئیس جمهور، وائل الحلقی نخست وزیر، محمد جهاد اللحام رئیس مجلس ، سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی و محمد الشعار وزیر کشور سوریه به طور جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.
وی همچنین به اتفاق همتای سوری خود در کنفرانسی خبری با همتای سوری خود به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
وزیر کشور ایران همچنین مراقد مطهر حضرت زینب و حضرت رقیه ( سلام الله علیهما) را زیارت کرد. 
در این سفر راه های اجرایی کردن یادداشت تفاهم همکاری های بین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور جمهوری عربی سوریه را بررسی کردند و تصمیماتی از جمله تشکیل کمیته مشترک پیگیری ها در تهران و در آینده نزدیک اتخاذ شد.
محمد الشعار وزیر کشور سوریه اول تیر ماه امسال در سفر به تهران با رحمانی فضلی وزیر کشور و تعدادی از مقامات عالیرتبه ایران دیدار کرد.
در جریان این سفر یادداشت تفاهم همکاری های امنیتی و انتظامی دو وزارتخانه در زمینه مبارزه با جرائم تروریستی و سازمان یافته، مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها و همکاری های پلیسی به امضای رحمانی فضلی و الشعار رسید.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.