نقش شان پن در دستگیری بزرگترین قاچاقچی جهان

پلیس مکزیک روز دوشنبه ویدیویی را از عملیات دستگیری خوآکین گازمن معروف به ال چاپو، رهبر بزرگترین باندهای مافیای این کشور در اختیار رسانه‌های این کشور گذاشت.

 

یورونیوز گزارش داد: دولت مکزیک می‌گوید دیدار شان پن، هنرپیشه و روزنامه‌نگار آمریکایی با ال چاپو که در ماه اکتبر در مخفیگاه وی در جنگل‌های مکزیک صورت گرفته به پلیس این کشور برای دستگیری مجدد این قاچاقچی کمک زیادی کرده است. پلیس موقعیت این بازیگر هالیوود را در حال حرکت به مخفیگاه ال چاپو ردیابی کرده و توانسته است به محل استقرار وی دست یابد. مصاحبه‌ای که شان پن با رهبر بزرگترین کارتل مواد مخدر مکزیک انجام داده است در شماره اخیر نشریه «رولینگ استون» منتشر شد.
پلیس همچنین می‌گوید این قاچاقچی با چند کارگردان برای ساخت فیلمی از زندگی خود تماس برقرار کرده و ردگیری خطوط تلفنی توسط پلیس در دستگیری ال چاپو برای سومین بار نقش مهمی داشته است.
ال چاپو که در مصاحبه با شان پن خود را بزرگ‌ترین تولید کننده مواد مخدر در جهان معرفی کرده است توانسته بود در ماه ژوییه از طریق تونلی که در زیر حمام سلول وی حفر شده بود، از زندان بگریزد. چند نفر از مسئولان و زندان‌بانان این زندان نیز به جرم نقش داشتن در فرار این قاچاقچی از زندان بازداشت شده‌اند و در حال حاضر تحت محاکمه قرار دارند.
استرداد ال چاپو به آمریکا آغاز شده و قرار است رهبر کارتل مواد مخدر «سینالوآ» در آن‌جا به اتهام چند فقره قتل، توزیع مواد مخدر، پول‌شویی و آدم‌ربایی تحت محاکمه قرار گیرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.