نوع پوشش وزیر تونسی جنجال آفرید

نوع پوشش خانم مبارک فنانه وزیر فرهنگ جدید تونس در هنگام ادای سوگند در مقابل الباجی قائد السبسی جنجال آفرین شد.
نوع پوشش وزیر تونسی جنجال آفرید

پایگاه خبری الیوم السابع روز چهارشنبه گزارش داد، وزیر فرهنگ تونس در مراسم ادای سوگند در مقابل الباجی قائد السبسی در حالی که حجاب بر سر داشت دامن کوتاه پوشیده بود و این نوع پوشش در صفحات اجتماعی جنجال آفرین شد.
کاربران صحفات اجتماعی درخصوص نوع پوشش وزیر فرهنگ تونس اقدام وی را به سخره گرفتند و در این باره نوشتند: وی هم به طرفداری حزب النهضه و هم حزب ندا عمل کرده است.
مبارک فنانه سنی مذهب در سال ۱۹۶۹ در صفاقس به دنیا آمده است. وی استاد موسیقی است و در کانون ملی موسیقی در تونس تحصیل کرده و در سال ۱۹۸۶ از این کانون در زمینه موسیقی عربی فارغ التحصیل شده است.
حزب ندا و النهضه از احزاب مهم تونس هستند؛ رسانه های این کشور هفته گذشته از استعفای ۱۹ نفر از نمایندگان پارلمان از اعضای حزب ندای تونس خبر دادند.
با استعفای تعدادی از اعضای حزب ندا در پارلمان تونس شمار نمایندگان این حزب در پارلمان ۲۱۷ نفری تونس به ۶۷ نفر رسید و این در حالی است که شمار نمایندگان حزب النهضه در پارلمان این کشور ۶۹ نفر است.
اکنون تعداد نمایندگان حزب النهضه در پارلمان تونس از حزب ندا پیشی گرفته است.
الباجی قائد السبسی رئیس جمهوری تونس از حزب ندا می باشد.
حزب ندای تونس به عنوان جریانی سیاسی در سال ۲۰۱۳ رهبری اعتراض ها علیه دولت النهضه را به دست گرفت. این حزب در انتخابات ۲۰۱۴ گوی سبقت را از النهضه ربود و با آن دولت ائتلافی تشکیل داد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.