پیکر پاک شهید مدافع حرم در ستاد نیروی زمینی سپاه تشییع شد

پیکر پاک و نورانی شهید سعید سیاح طاهری از شهدای مدافع حرم عقیله بنی هاشم (س) صبح امروز – شنبه – درستاد نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشییع شد.

در آئین تشییع پیکر پاک و مطهر این مجاهد مدافع حرم عقیله بنی هاشم(س) جمعی از همرزمان و رزمندگان مدافع حرم حضور داشتند.
این شهید روز چهارشنبه گذشته حین انجام مأموریت مستشاری و کمک به ارتش و رزمندگان مقاومت اسلامی سوریه در نبرد با تروریست های تکفیری در منطقه حلب سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شده است.
بنابر این گزارش، قرار است پیکر مطهر این شهید گرانقدر فردا – یکشنبه – ساعت ۹ صبح در شهر اهواز تشییع و روز – دوشنبه – برای خاکسپاری به آبادان منتقل شود.
شهید حاج سعید سیاح طاهری در سال ۱۳۳۶ در شهرستان آبادان به دنیا آمد.دوران نوجوانی او مصادف با اوج گیری مبارزات حق طلبانه مردم ایران بر علیه حکومت خودکامه پهلوی بود. روح بزرگ شهید سیاح طاهری، او را به سمت مبارزه علیه سلطه استعمار و استبداد در کشورمان سوق داد و مجاهدت در راه ریشه کن کردن نظام طاغوتی و برپایی حکومت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) را بر اخذ بورسیه و تحصیل در آمریکا ترجیح داد. 
وی پس از انقلاب در عرصه های مختلف دفاع از کشور از جمله غائله ضدانقلاب در کردستان، خط التقاط و فتنه منافقین و بنی صدر مشارکتی فعال دانست؛ با شروع تجاوز دشمن بعثی به کشور به همراه پدر و ۲ برادرش داوطلبانه به دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن عزیزمان در مسئولیت فرماندهی رده های مختلف رزمی پرداخت؛ در طول هشت سال دفاع مقدس مردم عزیزمان، همواره در جبهه های مختلف حضور داشت، بارها در عملیات های مختلف مجروح شد و با از دست دادن قسمت زیادی از سلامتی و اهدای یک چشم خود به افتخار جانبازی ۷۰درصدی نائل آمد. 
شهید سیاح طاهری پس از دوران دفاع مقدس در عرصه های مختلف فرهنگی در ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس کوشید و اقدامات مؤثری را در این راه از جمله ایجاد موزه دفاع مقدس آبادان و برگزاری یادواره های شهدا و عملیات های جنگ تحمیلی به انجام رسانید.
آن شهید والامقام دارای روحیه بسیار پرتلاش و خستگی ناپذیر همراه با تواضع و اخلاص در عمل بود و اشتیاق شدید وی به خدمت و شهادت در راه خدا سبب شد با مورد تهدید قرار گرفتن حرم اهل بیت در سوریه به صف جهاد علیه گروه های تکفیری و ضداسلام در مسئولیت مستشاری بپیوندد. 
وی چهار بار در این جبهه حضور یافت تا اینکه سرانجام در روز چهارشنبه ۲۳ دی ۹۴ در شهر حلب سوریه شربت گوارای شهادت را نوشید و روح بلندش پس از سال ها صبر و بی تابی در پیوستن به همرزمان شهیدش، به ملکوت اعلی پر کشید. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.