مجلس انگلیس دوشنبه درخواست ممنوعیت ورود ترامپ به این کشور را بررسی می کند

تارنمای مجله آمریکایی تایم گزارش داد: کمیته رسیدگی به تومارها در مجلس عوام انگلیس روز دوشنبه برای بحث در مورد جلوگیری از ورود دونالد ترامپ نامزد جنجالی و جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به خاک انگلیس تشکیل جلسه می دهد.

به گزارش تایم، مجلس عوام پس فردا ( دوشنبه) و پس از امضای تومار توسط بیش از نیم میلیون نفر از مردم انگلیس برای ممنوعیت ورود ترامپ به خاک انگلیس؛ تشکیل جلسه می دهد. تشکیل جلسه پارلمان لزوما به معنای بررسی موضوع از سوی دولت نمی باشد.
ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، در یکی از مناظره هایش پیشنهاد داد تا برای جلوگیری از نفوذ تروریست های تکفیری بطور موقت ورود مسلمانان به آمریکا متوقف شود. به دنبال این اظهارات حدود ۵۶۸ هزار نفر در انگلیس، توماری را در حمایت از جلوگیری از ورود این نامزد جمهوریخواه آمریکایی به انگلیس امضا کردند. امضای این تومار ابتدا توسط شماری از روزنامه گاران و خبرنگاران مطبوعات در اسکاتلند شروع شد. بر اساس قوانین انگلیس، هر تومار مردمی در صورتی که موفق به جلب ۱۰۰ هزار امضا شود، امکان می یابد تا در مجلس بررسی شود.
به گزارش تارنمای مجله تایم، تزار می (Theresa May) وزیر کشور انگلیس که وزارتخانه متبوعش مسئولیت تصمیم گیری در مورد جلوگیری از ورود افراد به کشور را بر عهده دارد، از اظهار نظر پیرامون این موضوع امتناع کرد. اما جورج اوزبورن (George Osborne) وزیر دارایی انگلیس و از افراد بسیار نزدیک به دیوید کامرون نخست وزیر، در مخالفت تلویحی با این تومار، بیان داشت: 'بهترین روش برای از بین بردن یک امر پوچ، بحث و گفت و گوی آزاد و خوب در مورد آن است و اینکه برای اذهان روشن شود که نظرات ترامپ مورد اقبال واقع نشده است.'
به گزارش تارنمای تایم، در گذشته شماری از چهره های آمریکایی همچون لوییس فراخوان (Louis Farrakhan) رهبر گروه مذهبی 'ملت اسلام' در آمریکا، شرلی فلیپس روپر (Shirley Phelps-Roper) فعال سیاسی و حقوقی در آمریکا و پاملا گلر (Pamela Geller) دیگر فعال سیاسی در آمریکا از ورود به انگلیس منع شده اند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.