لاریجانی: مساله هسته‌ای زودتر از این‌ها قابل حل بود

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مساله هسته‌ای بسیار زودتر از این‌ها قابل حل بود به شرط اینکه طرف‌های خارجی به دنبال توقف غنی‌سازی در ایران نبودند.

علی لاریجانی که در اولین جشنواره شهید مدرس ویژه تقدیر از کارکنان نمونه مجلس شورای اسلامی سخن می‌گفت خاطرنشان کرد: امروز همزمان است با لغو تحریم‌های یکجانبه علیه کشورمان که بعد از همه فشارها و تحریم‌ها و با پایمردی مردم همراه بود.

وی افزود: در این سال‌ها کشورمان در همه بخش‌های مختلف و در سیستم بانکی و اقتصادی به شدت تحت فشار بود و بسیاری از هزینه‌ها افزایش یافته بود و آن‌ها تصور می‌کردند با این فشارها می‌توانند ایران را مجبور به عبور از حقوق خود کنند.

وی ادامه داد:‌ این موضوع ۱۲ سالی کشور را مشغول خود کرده بود و در حالی که طرف‌های خارجی به دنبال توقف غنی سازی در ایران بودند فشارهایی را نیز بر ما وارد کرد، اما در نهایت شاهد بودیم که این کشورها مجبور شدند که حق غنی سازی ایران را بپذیرند و با تلاش و پایمردی مردم و با حمایت ها و هدایت‌های رهبری و همراهی تیم مذاکره‌کننده این اتفاق رخ داد.

لاریجانی افزود: امروز این توفیق حاصل شده است که دستاوردهای اصلی هسته‌ای و غنی‌سازی حفظ و ادامه پیدا کند و در عین حال نیز شاهد لغو تحریم‌ها هستیم چرا که آن‌ها فهمیدند رویکرد فشار و تحریم علیه کشورمان پاسخگو نیست.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.