امام جمعه ارومیه: دست از گناه برداریم تا باران ببارد

امام جمعه ارومیه گفت: معصیت‌ها و گناهان انسان‌ها عامل خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی است.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه اعمال و رفتار انسان‌ها بر محیط طبیعی تاثیر دارد افزود: علل نباریدن باران، خشکسالی که مدتی است شاهد آن هستیم، معصیت‌ها، گناهان و ظلم‌هایی است که در حق همدیگر روا داشته‌ایم لذا برای نجات از این مشکلات باید اعمالمان را تغییر دهیم، توبه و استغفار کرده و از خداوند بخواهیم باران ببارد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به زلزله‌های اخیر در کشور و خشکی دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: در آیات و روایات گوناگون گناه و کردار بد مردم را مستقیما عامل بلا و عذاب معرفی می‌کند لذا همه این بلاها هشداری است که مردم از غفلت بیدار شوند و دست از معصیت بردارند تا خداوند رحمتش را شامل حالمان کند.
حجت‌الاسلام قریشی ریشه مشکلات اقتصادی کشور را ظلم و معصیت عنوان کرد و گفت: باید همه دست از معصیت و گناه برداریم و منویات رهبری را نصب العین قرار دهیم تا مشکلات موجود در کشور حل شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به ۵ دسامبر روز جهانی خاک اشاره کرد و گفت: ۹۵ درصد مواد غذایی از خاک به‌دست می‌آید این در حالی است که وضع خاک کشورمان خوب نیست و بیش از متوسط جهانی شاهد از بین رفتنش هستیم لذا لازم است مسئولین امر قبل از اینکه اوضاع بدتر شود به فکر حفاظت خاک باشند.
وی ادامه داد: باید شورای عالی خاک تشکیل و ردیف بودجه خاصی برای حفاظت خاک تعیین شود.
امام جمعه ارومیه ضمن اشاره به سالروز میلاد حضرت مسیح برتمامی مسیحیان استان این روز را تبریک عرض کرد و گفت: به تمامی پیامبران الهی معتقدیم و بین پیامبران الهی فرق قائل نیستیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.