صهیونیست‌ها و وهابیون صحنه‌گردان فجایع اخیر در نیجریه هستند

قم – رئیس جامعه المصطفی العالمیه، در پی فجایع رخ داده علیه پیروان مکتب اهل بیت(ع) در نیجریه، صحنه گردان این حوادث را صهیونیست، استکبار جهانی و گروهای تندور و وهابیت خواند.

 به نقل از مرکز اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله علیرضا اعرافی ضمن محکوم کردن حمله به شیعیان نیجریه و تعرض به شیخ زکزاکی، عالم برجسته نیجریه‌ای، گفت: دولت نیجریه باید بداند شیخ زکزاکی شخصیت علمی و معنوی مهم و با فضیلتی در جهان اسلام است و هرگونه تعرض به ایشان، موج سنگینی را در تمام جهان به دنبال خواهد داشت.
وی، دولت نیجریه را به هوشیاری در برابر فریب دست‌های پشت صحنه توصیه کرد و گفت: اگر دولت نیجریه در برابر این اقدامات واکنش درستی نداشته باشد، قطعاً موج ترور و زمینه نفوذ گروه‌های تندرو همچون بوکوحرام در این کشور افزایش خواهد یافت.
امام جمعه قم، حرکت شیخ زکزاکی در نیجریه را جریانی فکری و معرفتی و در جهت مصالح کشور نیجریه خواند و تأکید کرد: گفتمان جریان شیخ زکزاکی، بر پایه‌های عقلانی و معرفتی استوار است و هرگز با این هجمه‌ها و حملات، فروکش نخواهد کرد.
وی با تأکید بر لزوم پاکسازی نیروهای پلیس و ارتش نیجریه از نیروهای نفوذی و تندور، اظهار داشت: علمای جهان اسلام و حوزه‌های علمیه، نسبت به سرنوشت شیخ زکزاکی حساس بوده و از این فاجعه به آسانی نخواهند گذشت و خواهان جبران آن هستند.
آیت الله اعرافی ضمن ناروا دانستن اتهامات مطرح شده علیه حرکت شیخ زکزاکی، ابراز داشت: جنبش شیخ زکزاکی، حرکتی عقلانی، منطقی و در مسیر مصالح نیجریه است و اقدامات تند و افراطی در آن هیچ جایگاهی ندارد.
رئیس جامعه المصطفی در پایان، ضمن ادای احترام به شهدای این فاجعه، پیروان مکتب اهل بیت(ع) در نیجریه را به شکیبایی و حفظ وحدت اسلامی دعوت کرد.
گفتنی است در تازه‌ترین فاجعه رخ‌داده در نیحریه، ارتش این کشور به محل عزاداری مسلمانان حمله کرد و به بهانه احتمال ترور رئیس ستاد مشترک ارتش نیجریه به دست طرفداران «شیخ زکزاکی»، روحانی برجسته شیعه نیجریه، ده‌ها نفر از مسلمانان را به خاک و خون کشید و ضمن به آتش کشیدن منزل شیخ زکزاکی، وی به همراه شماری دیگر از مسلمانان را بازداشت کرد که برخی از نزدیکان روحانی شیعه نیجریه نیز در میان آنان دیده می‌شوند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.