صالحی: فرصت از دست رفته ۱۰ ساله در رابطه با آژانس را جبران می کنیم/ خبرهای خوبی از اراک خواهیم داد

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: سفر آقای آمانو به تهران معنای بسیاری دارد ؛ با این سفر شاهد گشایش فصل نوینی در همکاریهای بین ایران و آژانس خواهیم بود.می خواهیم فرصت از دست رفته ۱۰ – ۱۲ ساله در رابطه با آژانس را جبران کنیم.

علی اکبر صالحی در نشست خبری مشترک با یوکیا آمانو که پس از گفت و گوی دو طرف انجام شد؛ افزود: در گفت و گوی امروز با آقای آمانو درباره نحوه همکاریها به ویژه درفضای جدید صحبت کردیم و تقریبا نقشه راه را ترسیم کردیم.
صالحی اظهار داشت:خوشحالیم در زمانی میزبان آقای آمانو هستیم که دیگر موضوعی به نام پرونده ساختگی هسته ای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و ما وارد فضای جدیدی شده ایم.
وی ادامه داد: در گفت و گوی امروز ما قرار شد که نگاه ما به آینده باشد و هر آنچه در گذشته بوده، پشت سر ما قرار گرفته است.
رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: در ۱۰- ۱۲ سالی که پرونده ساختگی ایجاد کردند ، ما فرصت های همکاری فنی با آژانس را از دست دادیم. از اقای آمانو خواستم که با اقداماتی که انجام می دهند این موضوع جبران شود.
وی اضافه کرد: آقای آمانو امروز با رییس جمهوری دیدار خواهد کرد و یک بازدید هم از موزه جواهرات خواهد داشت. به وی گفته ام که تهران شهری فرهنگی است و بیش از صد موزه دارد که همگی دیدنی هستند.
** خبرهای خوبی درباره اراک اعلام خواهد شد
علی اکبر صالحی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت که هفته آینده خبرهای خوبی در مورد مدرن سازی اراک اعلام خواهد شد.
خبرنگاری پرسید: آیا درباره بازسازی و مدرن سازی رآکتور اراک نیز با امانو گفت و گو کردید، که صالحی پاسخ داد: در جلسه امروز صحبت خاصی در این زمینه انجام نشد، ما در ارتباط با نقشه راه که پیش بینی می شود و کلیاتی که باید در آینده به آن توجه داشت، گفت و گو کردیم.
رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: ان شاالله درآینده نزدیک شاید یک هفته آینده، خبرهای خوبی در مورد مدرن سازی اراک به اطلاع مردم برسانیم که تا چقدر پیشرفت کرده ایم.
وی گقت: مقدمات طراحی هم که انجام داده ایم توسط طرفهای مقابل مورد بازبینی قرار گرفته است که در زمان مناسب اعلام می کنیم.
صالحی تاکید کرد: ما جلوتر از برنامه پیش بینی هستیم ، همه چیز به خوبی پیش می رود و امیدواریم مدرن سازی اراک حتی سریعتر ار زمان مقرر محقق شود. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.