آماری از تعداد جان‌باختگان ایرانی در حوادث رانندگی/ بیشترین و کمترین تلفات مربوط به کدام استان‌هاست؟

سازمان پزشکی قانونی از فوت ۱۰ هزار و ۵۵۰ تن در کشور بر اثر حوادث رانندگی، طی هفت ماه امسال خبر داد.

 به گفته سازمان پزشکی قانونی، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با آمار تلفات ۱۰ هزار و ۹۱۰ تن، ۳.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

این گزارش افزود: طی هفت ماهه امسال از کل تلفات حوادث رانندگی هشت هزار و ۸۸ تن، مرد و دو هزار و ۴۶۲ تن، زن بودند. همچنین از کل متوفیات حوادث رانندگی دو هزار و ۸۰۴ تن در محورهای درون شهری، ۶ هزار و ۸۹۸ تن در مسیرهای برون‌شهری، ۸۰۱ تن در جاده‌های روستایی و ۴۷ تن در مسیرهای نامعلوم جان خود را از دست داده‌اند.

براساس این گزارش در این مدت ۱۹۵ هزار و ۱۴۲ تن نیز در حوادث رانندگی مصدوم شدند و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۱۳۹ هزار و ۳۶۱ تن از آنان مرد و مابقی زن بودند؛ این در حالی است که آمار مصدومان حوادث رانندگی در مدت مشابه سال قبل ۱۹۳ هزار و ۶۷۵ تن بود که آمار مصدومان حوادث رانندگی بر اساس آمارهای موجود هشت دهم درصد افزایش داشته است.

این گزارش افزود: در هفت ماهه امسال استان‌های فارس با ۸۸۷ فوتی، خراسان رضوی با ۸۸۰ فوتی و تهران با ۷۶۴ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۸۸، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۰۵ و خراسان جنوبی با ۱۲۹ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشتند.

کاهش تلفات حوادث رانندگی در مهر ماه

دراین گزارش آمده است در مهر ماه امسال نیز یک هزار و ۵۴۴ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳.۷ درصد کاهش یافته است. از این تعداد یک هزار و ۲۲۵ تن مرد و ۳۱۹ تن زن بودند.

در این مدت ۲۸ هزار و ۲۱۶ مصدوم حوادث رانندگی به مرکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این مراکز نسبت به مهر ماه سال گذشته با افزایش سه درصدی مواجه بودند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.