بزرگ‌ترین سقوط جهانی فروش رایانه در ۷ سال گذشته

فروش رایانه‌های شخصی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ به بعد رسیده است.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، در فصل چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه جهانی رایانه‌های شخصی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن کاهش ۱۰.۶ درصدی را تجربه کرد.
به گزارش آی‌تی‌پی، این پیش‌بینی با همه محافظه‌کاری‌های لازم انجام شد. ولی مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرد طی سال ۲۰۱۵ میلادی در مجموع ۳۰۰ میلیون دستگاه رایانه در بازار جهانی فروخته شده است.
مرکز تحقیقاتی گارتنر در یک بررسی مجزا به این نتیجه رسید در فصل پایانی سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه جهانی رایانه‌های شخصی کاهش ۸.۳ درصدی را تجربه کرده است. با این وجود گارتنر هم با IDC موافق بود و توضیح داد طی یک سال گذشته در مجموع ۳۰۰ میلیون دستگاه رایانه در سراسر جهان فروخته شده است.
مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد که عرضه سیستم عامل ویندوز ۱۰ تا اندازه‌ای وضعیت بازار جهانی رایانه را بهبود بخشید. ولی نتوانست از سقوط مداوم آن جلوگیری کند.
گارتنر توضیح داد فروش رایانه‌های شخصی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ به بعد رسیده است.
در گزارش مرکز IDC گفته شد سیر نزولی فروش رایانه‌های شخصی در بازار جهانی به دنبال رقابت طولانی‌مدت این عرصه با دستگاه‌های موبایلی صورت گرفت و در نهایت گوشی‌های هوشمند موفق شدند پیروز این میدان باشند. این مرکز تحقیقاتی همچنین توضیح داد مشکلات اقتصادی جهان و ادامه یافتن جنگ‌های نظامی در منطقه خاورمیانه از دیگر مواردی محسوب می‌شود که در این زمینه تاثیر مستقیم برجا گذاشته است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.