فورد اف ۱۵۰ راپتور سوپرکرو ۲۰۱۷ معرفی شد

فورد در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۶ نمونه جدیدی از وانت غول‌‌پیکر راپتور اف ۱۵۰ را با عنوان سوپرکرو معرفی کرد. این در حالی است که خودروی جدید نسبت به رپتور توان و گشتاور بیشتری دارد.

از زمانی که کمپانی فورد از نمونه جدید و تمام آلومینیمی و مجهز به توربوشارژر F-۱۵۰ تحت عنوان اف ۱۵۰ راپتور (F-۱۵۰ Raptor) رونمایی کرد، برای طرفداران این خودرو مسجل بود که مدل سوپرکرو (SuperCrew) این خودرو نیز ساخته و عرضه خواهد شد. اما این نخستین باری است که ما مدل سوپرکرو را می‌بینیم و تنها چیزی که می‌توانیم بگوییم این است که این خودرو بسیار قلدرتر و پرتوان‌تر از چیزی است که هر کسی پیش از این تصورش را داشت.

فاصله بین دو محور در این خودرو ۳۶۸ سانتی‌متر است که این مقدار در مقایسه با فاصله دو محور رپتور سوپرکب (SuperCab Raptor) به میزان ۳۰ سانتی‌متر بیشتر است. سوپرکرو می‌تواند با این افزایش طول به تعادل بیشتری دست یابد. در واقع هدف اصلی از طراحی و ساخت این وانت غول‌آسا توسط فورد، در وهله اول به دست آوردن تعادل و قدرت مانور بالا در سرعت‌های بالا بوده است. گفتنی است که این مدل، از پیشرانه جدید ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری اکوبوست با توربوشارژر دوگانه بهره می‌برد که توان خروجی آن بیشتر از نمونه استاندارد این وانت با پیشرانه تنفس طبیعی هشت‌سیلندر و ۶.۲ لیتری با توان ۴۱۱ اسب بخار است.
نسل دوم رپتور در نمایشگاه بین‌المللی خودروی آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. وانت جدید فورد در آن سال ۲۲۶ کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کرده بود که این مساله منجر به هرزگردی زیاد چرخ‌ها می‌شد. حال فورد با استفاده از سیستم کنترلی هوشمندخود توانست این مشکل را حل کند.
با بدنه‌ای به میزان ۱۵ سانتی‌متر بزرگ‌تر از اف ۱۵۰ استاندارد، وجود شش حالت گوناگون برای رانندگی با نام‌های نرمال، خیابان، آب‌‌وهوا، گل‌ولای، کوه و صخره و استفاده از پیشرانه توربوشارژ دوگانه به همراه جعبه دنده ۱۰ سرعته، باعث شده‌اند تا رپتور ۲۰۱۷ قادر به طی هر مسیری باشد. گفتنی است که قیمت این غول فلزی چیزی در حدود ۵۰ هزار دلار است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.