وزیر دفاع پاکستان: اسلام‌آباد عضویت در هیچ ائتلاف نظامی علیه ایران را نمی‌پذیرد

«خواجه‌آصف» وزیر دفاع پاکستان در مجلس ملی این کشور اظهار داشت: اسلام‌آباد در هیچ ائتلاف نظامی علیه ایران شرکت نمی‌کند.

وی افزود: ایران و پاکستان دارای دومین جمعیت بزرگ شیعه در جهان هستند بنابراین اسلام‌آباد چطور می‌تواند علیه یک کشور شیعه با دیگران متحد شود.
روزنامه داون به نقل از خواجه آصف نوشت: محمد علی جناح رهبر پاکستان شیعه بود و شیعیان نقش مهمی در پیشرفت کشور داشتند و دارند.
وی افزود: سیاست دولت پاکستان پایان دادن به اختلافات مذهبی و ایجاد هماهنگی و برادری بین مسلمانان است.
با اینکه اعضای اپوزیسیون پاکستان از سخنرانی وزیر دفاع این کشور قانع نشدند و سید نوید قمر عضو حزب مردم گفت که ائتلاف نظامی عربستان علیه شیعه است اما این اولین بار است که یک مقام عالی‌رتبه پاکستانی به وضوح از ایران و شیعه حمایت می‌کند.
چندی پیش «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در این زمینه گفت: اسلام‌آباد نمی‌خواهد تنش‌های فرقه‌ای افزایش یابد بنابراین محتاطانه عمل خواهد کرد.
وی تاکید کرد: اسلام‌آباد همچنین نمی‌خواهد تروریست‌ها از تنش‌های ایران و عربستان سود ببرند.
پاکستان اعلام کرده بود که هرگونه تصمیم گیری درخصوص میزان مشارکت این کشور در ائتلاف ۳۴ کشور تحت رهبری عربستان را بعد از دریافت جزئیات آن از سوی ریاض، اتخاذ خواهد کرد. با این وجود، در بیانیه صادره از سوی وزارت امور خارجه پاکستان، به طور واضح درخصوص تصمیم مشخص پاکستان برای مشارکت این کشور در ائتلاف یاد شده گنجانده نشده است.
سرتاج عزیز مشاور امور خارجی نخست وزیر پاکستان که ملاقات مفصلی با وزیر امور خارجه عربستان داشته در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در ماه آوریل اجلاس کنفرانس اسلامی برگزار می‌شود که یکی از محورهای آن حل اختلاف بین ایران و عربستان خواهد بود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.