رایزنی ایران و فرانسه برای همکاری در حوزه دارو

در مراسم بازدید ۲۰ شرکت دارویی و درمانی فرانسه از محصولات سازمان تجهیزات پزشکی ایران، رایزنی‌هایی برای همکاری های دوجانبه میان ایران و این شرکت ها در زمینه دارویی انجام شد.

دکتر پیر ساوارد مدیر امور بین الملل شرکت لیم فرانسه با بیان اینکه این اولین جلسه‌ای است که در ایران برگزار شد گفت: هفته آینده هیاتی از سوی وزارت بهداشت ایران وارد پاریس خواهند شد. همچنین از هلال احمر ایران دعوت کرده ایم تا در ماه اکتبر به پاریس بیایند.
وی افزود: مسلما علاقه مندیم که همکاری های بیشتری در زمینه دارویی با هم داشته باشیم.
ساوارد درباره چگونگی روابط و تبادلات دارویی ایران و فرانسه بعد از اجرای برجام و برداشته شدن تحریم گفت: فرانسه و ایران از سال‌ها قبل روابط خوبی داشته‌اند که با اعمال تحریم‌ها روابط مقداری کاهش یافت اما با اجرای برجام و لغو تحریم‌ها درهای جدیدی بر روی دو کشور باز شده و فکر می کنیم ایران سطح خوبی در تولید دارو و پزشکی دارد و می تواند شریک خوبی برای ما باشد.
مدیر امور بین الملل شرکت لیم فرانسه تاکید کرد: امروز آمده ایم تا درهای رابطه فرانسه با ایران را در حوزه دارویی باز کرده و روابط را در این زمینه گسترش دهیم. بر این اساس در نظر داریم تا هم به ایران واردات داشته باشیم و هم صادرات را از ایران به فرانسه انجام دهیم.
در ادامه این مراسم دکتر فلاح معاون امور اجرایی و تدارکات سازمان هلال احمر با بیان اینکه در این رایزنی‌ها اطلاعاتی درباره توانایی‌های شرکت دارویی ایران ارائه کردیم گفت: در حال حاضر فضای جدیدی ایجاد شده و همه تلاش می کنیم که از این فضا برای بهبود صنعت دارویی در کشور استفاده کنیم. در آینده حتما تماس‌ها بین دو طرف وجود خواهد داشت و جزییات همکاری ها مشخص خواهد شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.