​صادق خرازی:برجام با همت بلند مردان دولت به فرجام رسید

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه ما باید قدردان دیپلماسی عقلانی و مقاومتی باشیم گفت: با همت بلند مردان دولت و شخصیت های کم نظیر سیاسی کشور، برجام به فرجام رسید.

صادق خرازی صبح امروز پنجشنبه در دومین کنگره حزب ندای ایرانیان که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: سال گذشته کشور ما درگیر و دار مناقشات سیاسی بود، کشوری که اگر همان مسیر گذشته را ادامه می داد، دروازه های جنگ و خشونت به روی ما باز می شد. 
وی ادامه داد: امروز ایران یکی از تاثیرگذارترین کشورهای منطقه و جهان است. کشوری است که توان مذاکره در سطح جهانی را دارد و دولت نیز توانسته میراث دولت اصلاحات که گفتگو است را احیا کند.
خرازی افزود: بنابراین باید قدر دیپلماسی عقلانی و مقتدرانه را دانست، باید قدر تلاش های سردار سلیمانی را در منطقه بدانیم و تلاش هایی که وی و یارانش انجام دادند ایران را به قدرتی بازدارنده در منطقه تبدیل کند.
عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: حزب ندای ایرانیان دو شخصیت برجسته امسال را معرفی می کند، دو شخصیتی که اگر نبودند نمی دانستیم چه اتفاقی می افتد. محمدجواد ظریف و سردار قاسم سلیمانی که باید بگویم اگر سردار سلیمانی و یارانش در منطقه نبودند، خطرات بسیاری کشور را تهدید می کرد، اما حضور وی باعث شد ایران به قدرتی بازدارنده در منطقه تبدیل شود.
خرازی در ادامه به وضعیت امروز جبهه اصلاحات اشاره کرد و گفت: اصلاحات، امروز زنده است، به دلیل آنکه مردانش با غرور تمام و قامتی بلند ایستاده اند. اصلاحات تداوم پیدا کرده است به دلیل آنکه بزرگسالانش ایستادگی و مقاومت کرده اند. وی گفت:در دوران جهل و جنود مردانه از اصالت و کرامت انسان دفاع کردند و سلام می فرستم بر همه مردان بزرگی که چه در جمع ما هستند و یا نیستند. عزیزانی که یاد و خاطره آنها در شبستان این سرزمین خواهد درخشید.
وی در ادامه به برخی اظهارنظرها درباره دفن اصلاحات به گفته برخی جریانات سیاسی اشاره کرد و گفت: صحبت از حضور در سینه های مردم است، باید بگویم آنهایی که گفتند اصلاحات دفن شده، این چنین نیست، اصلاحات بذری در درون خاک بوده که امروز به درختی تناور تبدیل شده است.
رییس شورای مرکزی ندای ایرانیان درباره تأثیر جبهه اصلاحات، افزود: می توانم ادعا کنم اصلاحات و دولت اصلاحات پاک ترین دولت تاریخ ایران بوده و به همین دلیل تأثیرگذار است.
رئیس هیات موسس حزب ندای ایرانیان درباره تأثیرگذاری جریان دوم خرداد گفت: این روز، روز شعور و بلوغ مردم ایران است، روزی که رأی مردم تحولی بزرگ و بنیادین در کشور ایجاد کرد. روز پیروزی عقلانیت و خرد و رأی مردم است.
وی ادامه داد: در آن روزها تمامی ناوهای آمریکایی، اردوگاه ها و تمام جنگنده های دشمن در ۲۶ مکان در منطقه، ایران را هدف گرفته بودند. آن روزها التهاب در ایران وجود داشت، اما تأثیر شگرف رأی مردم باعث شد که تمامی سازمان ها و دشمنان نتوانند آنچه را که در سر دارند اجرا کنند.
خرازی یادآور شد: هر کسی که مخالف با رأی مردم است و حرف از تحریم و نفی رأی مردم می زند، مطمئناً خدمتی به آرمان های مردم نکرده است و سعی در نادیده گرفتن آنها دارد.
رییس شورای مرکزی ندای ایرانیان خاطرنشان کرد: حزب ندای ایرانیان در تداوم حرکت اصلاح طلبانه مردم ایران پا به عرصه گذاشته و جوانان غیرتمند این حزب با آرامی، گام های بلند خود را برداشته اند تا بتوانند در تاریخ سیاسی این کشور تأثیرگذار باشند.
خرازی درباره توسعه در تمامی ابعاد کشور گفت: توسعه اقتصادی همه جانبه کشور بدون توسعه سیاسی و توسعه سیاسی بدون وجود احزاب قدرتمند و با شناسنامه امکان پذیر نیست. در جهان امروز بین حزب و رأی مردم و توسعه پیوند ناگسستنی وجود دارد.
رئیس هیات موسس حزب ندای ایرانیان گفت: طی یک سال گذشته ایستادگی و مقاومت بچه های ندا حزب از این حزب قهرمانی ساخت که در صحنه های سیاسی، اجتماعی ایران گام های مؤثری بردارند. 
وی ادامه داد: ندای ایرانیان در جهت مخالف با حزب دیگری در جامعه نیامده و قصد تقویت منویات اصلاح طلبی این سرزمین را دارد. من تأکید می کنم ما در جهت تخریب هیچ حزب رقیب و یا رفیق برنیامده ایم و علت وجود این حزب، برداشتن گامی مثبت در جهت خرد جمعی این سرزمین است.
خرازی افزود: اگر می خواهیم تفکر و اندیشه ها در چارچوب اصلاح طلبانه جای خود را در میان مردم باز کنند، باید به یک خرد جمعی برسیم، خردی که در دست مردان بزرگی است که تاریخ نشان داده تأثیرگذار هستند.
رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان یادآور شد: طی یک سال گذشته، ما با نغمه هایی از سوی دوستان و دشمنان روبه رو بوده ایم اما صبوری پیشه کرده ایم و از این به بعد نیز چنین کاری را خواهیم کرد.
وی درباره کسانی که رد صلاحیت و عدم احراز شده اند،گفت: مردانی که از عرصه انتخابات کنار گذاشته شده اند کسانی هستند که بیش از سه دهه در تاریخ سیاسی این کشور حضور مستمر داشته اند و مطمئن باشید که ما با گفتمان موفق خواهیم شد.
خرازی در مورد مجلس آینده گفت: ما مجلس را تغییر خواهیم داد. اصلاحات می تواند جریان ساز باشد.
رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان یادآور شد: راهی که ما امروز آغاز کرده ایم فقط آغازش دراختیار خود ما بود، اما پایانش دراختیار ما نیست. ما فقط بسترساز بوده ایم تا جوانان آینده ساز و سرنوشت ساز باشند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.