تعداد دانلود از گوگل پلی در سال ۲۰۱۵ دو برابر بیشتر از اپ استور بوده است

بنابر گزارش App Annie که در زمینه ردیابی آمار و ارقام اپلیکیشن ها فعالیت می کند، تعداد دانلود از گوگل پلی در سال ۲۰۱۵، دو برابر بیشتر از اپ استور اپل بوده است.

در این گزارش می خوانیم که گوگل پلی از ابتدا تا انتهای سال ۲۰۱۵، چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون دانلود را به خود اختصاص داده و این در حالیست که طی همین بازه زمانی، این مقدار برای اپ استور اپل چیزی در حدود ۱۰۰ میلیون دانلود بوده است.
نکته قابل توجه در مورد آمار دانلود از گوگل پلی اینجاست که چیزی در حدود نصف آن مربوط به کشورهای در حال توسعه ای همچون برزیل، هندوستان، اندونزی، ترکیه و مکزیک بوده است.
هر چند در سالی که گذشت، هم اپ استور و هم گوگل پلی شاهد سیر صعودی درآمد خود از تبلیغات بودند، اما گوگل با داشتن جمعیت کاربری بزرگتر درآمد بسیار بیشتری از اپل داشته که با یک نگاه مختصر به نمودارهای App Annie می توان به این موضوع پی برد.
App Annie می گوید که چیزی در حدود ۹۰ درصد رشد درآمد اپ استور در سال ۲۰۱۵ مدیون کاربرانی از کشورهای چین، آمریکا و ژاپن بوده است. اما اگر به صورت کلی مقایسه کنیم، مسلما این گوگل پلی است که بیشترین سود را در سال ۲۰۱۵ از آن خود کرده.
البته گفتنی است که گوگل هنوز برای رقابت با اپل در بازار برخی از کشورها تقلا می کند. به عنوان مثال انگلستان، با آمار دانلود اپلیکیشن های iOS و سود حاصله از آنها در مقام چهارم پرسود ترین بازارهای جهانی برای اپل قرار می گیرد و این در حالیست که این کشور حتی در میان ده بازار پرسود گوگل پلی هم نیست.
از دیگر نکات قابل توجه در مورد این گزارش، افزایش قابل توجه اپلیکیشن های اپل واچ است که از ۳۰۰۰ مورد در ماه آوریل به ۱۴ هزار مورد در ماه دسامبر رسیده. ضمنا درآمد حاصله از سرویس های استریم موسیقی در سال ۲۰۱۵، چیزی در حدود ۲.۲ برابر بیشتر از همین آمار در سال گذشته میلادی بوده است.
و نکته آخر که شاید از قبل هم می دانستید اینکه پنج اپلیکیشن پرطرفدار سالی که گذشت، همگی تحت تملک فیسبوک و گوگل هستند و اپلیکیشن مسنجر فیسبوک به تنهایی ۱۱ درصد از آمار کاربران اپلیکیشن های موبایل را به خود اختصاص داده است.

 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.