جنیفر لارنس، معشوقه فیدل کاسترو می‌شود!

جنیفر لارنس در فیلم “ماریتا” (Marita) نقش ماریتا لورنتس را بازی می‌کند که با فیدل کاسترو رابطه عاشقانه داشت و بعداً در نقشه سیا برای ترور رهبر کوبا شرکت کرد.

به گزارش ورایتی، شرکت سونی حق اقتباس سینمایی از زندگی لورنتس را کسب کرده است. سونی طرح اولیه اریک وارن سینگر ("حقه‌بازی آمریکایی") را در اختیار دارد و با چهار تهیه‌کننده – لارنس، اسکات مدنیک، آندره رولو و مت تولماک – روی آن کار می‌کند.
لارنس هفته پیش برای بازی در فیلم "جوی" به کارگردانی دیوید اوراسل برنده جایزه گلدن گلوب شد و چند روز بعد برای این فیلم نامزد اسکار بهترین بازیگر زن هم شد. او برای "کتاب بارقه امید" برنده اسکار بهترین بازیگر زن شد و برای فیلم‌های "حقه‌بازی آمریکایی" و "استخوان زمستان" هم نامزد اسکار بوده است. لارنس ۲۵ ساله چهار بار نامزد اسکار بوده که این یک رکورد برای بازیگری در این سن است.
سونی برای به دست آوردن حق اقتباس سینمایی از زندگی لورنتس، شرکت‌های یونیورسال، برادران وارنر، فاکس، پارامونت و لاینزگیت را به عنوان رقیب پیش روی خود داشت.
لورنتس که متولد آلمان بود، در جنگ جهانی دوم در اردوگاه کار اجباری برگن-بلسن زندانی بود. او در ۱۹ سالگی با کاسترو آشنا شد. سپس سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا، سیا برای اجرای نقشه ترور رهبر کوبا به او نزدیک شد.
لورنتس بعدها در جریان تحقیقات در مورد ترور جان اف. کندی رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره شهادت داد و مدعی شد شاهد یک توطئه بین سیا، مأموران مخفی کوبا و لی-هاروی آسوالد برای ترور کندی بوده و حتی در مورد دیپلمات‌های سازمان ملل که در ساختمان او زندگی می‌کردند، برای پلیس فدرال، اف‌بی‌آی جاسوسی می‌کرده است.
لورنتس در ۱۹۹۳ کتاب زندگی خود با عنوان "ماریتا: داستان شگفت‌انگیز عشق و جاسوسی یک زن از کاسترو تا کندی" را نوشت. او در ۲۰۱۱ یک کتاب زندگی‌نامه‌ای دیگر به نام "Lieber Fidel – Mein Leben, meine Liebe, mein Verrat" منتشر کرد. داستان زندگی لورنتس در ۱۹۹۹ مبنای فیلم تلویزیونی "آدمش کوچک من" شد.
لارنس فیلم "افراد ایکس: آخرالزمان" و درام علمی تخیلی "مسافران" (Passengers) – با بازی کریس پرات – را در دست تولید دارد. او قرار است در فیلمی به کارگردانی دارن آرونوفسکی که عنوانش هنوز اعلام نشده است و فیلم "این کار من است: زندگی عشق و جنگ یک عکاس" به کارگردانی استیون اسپیلبرگ، بازی کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.