سفیر ایران در اسپانیا از توسعه همکاری تهران- مادرید خبر داد

«محمد حسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران دراسپانیا گفت:ایران انتظاردارد با هدف افزایش روابط دو جانبه ، در زمینه های توریسم، راه آهن و کشاورزی با اسپانیا همکاری کند.

فدایی فرد روزجمعه درحاشیه سی وششمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا«فیتور»که از چهارشنبه آغاز شد درمصاحبه با خبرگزاری افه اسپانیا افزود: روابطی که ایران و اسپانیا از صدها سال پیش با هم دارند ، در حال توسعه، بخصوص در زمینه اقتصادی است.
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد دو کشور مکمل یکدیگرهستند و ما می توانیم از این ویژگی ها در ابعاد مختلف، نه تنها در گردشگری بلکه درزمینه راه آهن ، کشاورزی و یا صنعت استفاده کنیم.
سفیر کشورمان افزود: ایران می تواند از تجربه اسپانیا به عنوان یکی از قدرت های جهانی در بخش گردشگری با هدف ایجاد هم افزایی بین دو کشور که تمامی زمینه های مرتبط با گردشگری از جمله ساخت و ساز را در بر می گیرد ، بهره مند شود.
دیپلمات ارشد افزود: ایران نیاز به ۳۰۰هتل ۳، ۴ و ۵ ستاره در۱۰ سال آینده دارد و اسپانیا می تواند با ما چه در کارهای ساخت و ساز و چه در ارایه تجربه خود در زمینه مدیریت هتلداری همکاری کند.
به گفته فدایی فرد، هدف ایران ، ترویج تبادل گردشگران است و در این راستا اشاره کرد که قرار است به اسپانیایی هایی که قصد سفر به ایران را دارند، تسهیلاتی داده شود.
وی گفت:در بین این تسهیلات می شود به تسریع صدور ویزا که نباید بیش از۱۰ روز یا ۲هفته طول بکشد اشاره کرد هر چند که همچنین این امکان وجود دارد که مسافر بتواند آن را در نزد مقامات فرودگاه در ایران ، انجام دهد.
سفیر ایران ضمن ابراز امیدواری از برقراری پروازهای مستقیم بین اسپانیا و ایران در آینده نزدیک،افزود : برای این کار یک پروژه بین شرکت های هواپیمایی «ووئلینگ» اسپانیا و شرکت های «ایران ایر» و «ماهان ایر» در دست اجرا است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.