ظریف برای بررسی روند اجرای برجام به مجلس خواهد رفت

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس از حضور وزیر امور خارجه در این کمیسیون برای بررسی روند اجرای برجام در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر امور خارجه در یکی از جلسات این کمیسیون در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: با توجه به اینکه کمیسیون امنیت‌ملی مجلس وظیفه قانونی نظارت بر حُسن اجرای برجام را بر عهده دارد، بنابراین مقرر شده که آقای ظریف در یکی از جلسات کمیسیون برای نظارت برجام و روند اجرای آن حضور یابد.
وی با بیان اینکه هنوز زمان دقیق حضور وزیر خارجه در کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس مشخص نیست، افزود: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، قرار است نمایندگانی از نهادهای مرتبط با تحریم‌‌ها نیز در جلسات کمیسیون امنیت‌ملی مجلس حضور یابند تا میزان لغو تحریم‌ها بر این شرکت‌ها و مؤسسات مورد بررسی قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس اضافه کرد:قرار است گزارش بررسی‌های این کمیسیون درباره نظارت بر برجام هر شش ماه یک بار تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شود.
حقیقت‌پور در پایان خاطرنشان کرد: طبق قانون مصوبه مجلس، وزیر امورخارجه موظف است هر ۶ ماه گزارش روند اجرای برجام را به مجلس ارائه کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.