آلگری؛ گزینه اول سرمربیگری چلسی در فصل آینده

مدیران باشگاه چلسی، سرمربی تیم فوتبال یوونتوس را به عنوان گزینه اول جانشینی گاس هیدینک در پایان فصل جاری در نظر گرفته‌اند.

نشریه سان انگلیس ادعا کرده است که ماسیمیلیانو آلگری در صدر فهرست کاندیداهای سرمربیگری چلسی در فصل ۱۶-۲۰۱۵ قرار گرفته است.
آلگری به دلیل نتایج فراتر از انتظاری که در اولین فصل مربیگری‌اش در یوونتوس کسب کرد (او با این تیم دوگانه قهرمانی سری A و جام حذفی ایتالیا را برد و آن را به فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند) و نیز نتایج تحسین‌برانگیزی که تیمش در این فصل کسب کرده (۱۰ برد متوالی) مورد توجه رومن آبراموویچ، مالک باشگاه چلسی قرار گرفته است، هرچند این نخستین باری نیست که نام سرمربی بانوی پیر به عنوان جانشین قطعی ژوزه مورینیو شنیده می‌شود.
آلگری پیش از این به تمایل خود برای مربیگری در لیگ برتر انگلیس اذعان داشته است و اکنون طبق ادعای سان، چلسی قصد دارد این مربی ایتالیایی را که سابقه کار در تیم‌های سیه‌نا و میلان را نیز دارد، به خدمت بگیرد. چلسی حقوق سالیانه شش میلیون یورو را برای آلگری در نظر گرفته که این دو برابر حقوق فعلی او در تورین است.
تمایل چلسی برای استخدام آلگری در شرایطی است که او تا ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ با یوونتوس قرارداد دارد و جوزپه ماروتا، مدیرورزشی باشگاه یوونتوس نیز بارها تأکید کرده است که این باشگاه برای قطع زودهنگام همکاری‌اش با آلگری تمایلی ندارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.