در نامه ای به وزیر امور خارجه: ۳۷ سال اسارت؛سرنوشت امام موسی صدر را پیگیری کنید

کانون فرهنگی یاران صدر در نامه ای به وزیر امور خارجه خواستار پیگیری سرنوشت امام موسی صدر شدند.

در پی آزادی ایرانیان زندانی در آمریکا و سخنان وزیر امور خارجه ایران در این مورد، کانون فرهنگی یاران صدر در نامه ای خطاب به محمد جواد ظریف خواستار پیگیری سرنوشت ''امام موسی صدر'' رهبر ایرانی شیعیان لبنان شدند.

متن نامه به این شرح است:
وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف
سلام
جنابعالی در گفتگوی اخیرتان در مورد آزادی ایرانیان زندانی در امریکا گفته اید: «… اصرار داشتیم ایرانیانی که حتی اکثر آن ها مقیم آمریکا و دو تابعیتی اما در آمریکا زندانی بودند، آزاد شوند چراکه برای ما ایرانی بودن مهم است و هر کجای جهان باشند، احساس می کنیم باید از حقوق آن ها دفاع کنیم.
در بحث تبادل زندانیان نگاه ما انسانی بود و تلاش داشتیم تا از شهروندان ایرانی حمایت کنیم هر چند شاید برخی از این شهروندان در خارج از کشور زندگی می کنند اما ممکن است تخلفی هم داشته باشند ولی ما تلاش داشتیم تا خانواده آنها شاد شوند و این را نیز به خانواده آنها تبریک می گویم.
به هر حال ممکن است شمار زندانیان دیگری باشند که ما اطلاع نداشته باشیم ولی عزم ما در دولت و وزارت خارجه دفاع از حقوق شهروندان ایرانی جدای از محل سکونت است.»
از شنیدن این سخنان خوشحال شدیم. چراکه بعد از مدت ها مقامی ایرانی بر دفاع از حقوق شهروندان این کشور تأکید کرد. خرسندیم که عزم شما و دولت محترم دفاع از حقوق شهروندان ایرانی جدای از محل سکونت آنهاست.
سخنان شما ما را امیدوار کرد تا بعد از سال ها برای درخواست از مسئولی دولتی نامه ای بنویسیم.
جناب آقای دکتر ظریف
این نامه برای یادآوری نام یکی از شهروندان ایرانی نوشته شده است. یکی از کسانی که ایرانی است و بنا بر قول شما، «ایرانی بودن مهم است و هر کجای جهان باشند احساس می کنیم باید از حقوق آن ها دفاع کنیم.»
اسارت ۳۷ ساله امام موسی صدر، رهبر ایرانی شیعیان لبنان سالهاست که به فراموشی سپرده شده. شهروند ایرانی ای که بنا بر دعوت رسمی دولت وقت لیبی به این کشور سفر کرد و طبق اسناد رسمی و قضایی، در خاک لیبی ربوده شد و تا امروز در اسارت به سر می برد.
می دانیم توضیح مشروح جزییات پرونده ضرورتی ندارد و شما از سال های گذشته با این پرونده آشنا هستید و در مسئولیت جدیدتان نیز دیداری با خانواده امام موسی صدر داشته اید و قول هایی برای پیگیری ویژه داده اید. قول هایی که ما و خانواده امام، در انتظار عملی شدنش هستیم.
به امید روزی که هیچ ایرانی ای در هیچ جای جهان به ناحق در اسارت نباشد و دولت ایران، مدافع واقعی حقوق همه ایرانیان باشد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.