مذاکره درباره پرواز مستقیم ایران -آمریکا

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قرارداد با کشورهای خارجی برای راه‌اندازی پروازهای مستقیم به ایران، از مذاکره با امریکا برای راه اندازی خط هوایی مستقیم خبر داد.

عباس آخوندی ضمن اعلام این خبر درهمایش هوانوردی ایرن ۲۰۱۶  گفت: شرکت‌های هواپیمایی خارجی پرواز مستقیم به ایران خواهند داشت و تعداد مسیرهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به  خارج و مسیرهای جدید افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه ۲۵۶ فروند هواپیما در ناوگان هوایی داریم که ۴۰ فروند آن غیرعملیاتی است، گفت: همین هواپیماهای عملیاتی هم برای ما هزینه تعمیر و نگهداری زیادی دارد. با شرکت هواپیمایی بوئینگ نیز برای هواپیماهای برد متوسط و برد کوتاه مذاکره کرده ایم.
 آخوندی درباره خرید هواپیماهای روسی و سوخو هم گفت: بدون مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، هیچ هواپیمای به ناوگان وارد نمی‌شود و هنوز قراردادی برای این هواپیماهای شرقی نیز نداشته‌ایم. وزیر راه و شهرسازی درباره تأسیس ایرلاین‌های جدید نیز بازسازی ساختاری در شرایط جدید مدنظر است، برای تأسیس یک خط هوایی ، حداقل سرمایه  در چند روز آینده از سوی سازمان هواپیمایی کشور اعلام شود و همه ۱۱۴ فروند ایرباسی که از کمپانی ایرباس می‌خریم نو خواهد بود.

آخوندی در نشست خبری با رسانه‌های داخلی و خارجی در حاشیه اجلاس هوانوردی ایران ۲۰۱۶ گفت: این همایش هر سال در یکی از کشورهای دنیا برگزار می‌شود و امسال در پساتحریم به میزبانی ایران برگزار شد. امیدواریم شرایط مناسب توسعه سرمایه‌گذاری این صنعت در ایران در پساتحریم به بهترین وجه انجام شود. در شرایط تحریم، مدتی این تعادل به هم خورد، اما در حال برگشت به شرایط قبلی هستیم.
وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه ایران نقش بسزایی در لجستیک بین‌المللی هوانوردی دارد، گفت: مقرر شده است هواپیماهای کوتاه‌برد، میان‌برد و بلندبرد وارد ناوگان هوایی کشور شود، ضمن آنکه شرایط برای شرکت‌های سرمایه‌گذاری و اجاره‌ دهنده هواپیما در ایران فراهم شده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.