مدیرعامل رجا اعلام کرد: خرید ۱۰۰۰ واگن در ۵ سال آینده/ زیان انباشته رجا ۵۰۰ میلیارد تومان است

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجا با بیان اینکه طی ۵ سال آینده باید ۱۰۰۰ واگن مسافری جدید به ناوگان رجا اضافه شود، گفت: زیان انباشته رجا در حال حاضر چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است.

سید حسن موسوی‌نژاد با بیان اینکه خرید و تامین ناوگان مورد نیاز در شرایط لغو تحریم ها روان‌تر و سریع‌تر انجام می شود، اظهار داشت: طی ۵ سال آینده باید ۱۰۰۰ واگن جدید خریداری شود.
وی ادامه داد: تامین این تعداد واگن علاوه بر مذاکراه و عقد قرارداد با تولید کننده های داخلی نیاز به مذاکره  با شرکت های خارجی دارد و بهترین راهکار خرید در شرایط فعلی استفاده از ظرفیت های فاینانس است.  
مدیرعامل رجا با بیان اینکه تجربه خرید واگن از طریق فاینانس را قبل از تحریم ها هم داشتیم، گفت: ۱۰ سال است که هیچ ناوگان نو و جدیدی خریداری نشده و قطعا برای ناوگان نو در شرایط جدید باید از طریق فاینانس اقدام کرد چراکه شرکت ها با وجود تنگناهای شدید مالی، نیاز فوری به نوسازی و کاهش سن ناوگان خود دارند.
موسوی نژاد با بیان اینکه تامین ناوگان مورد نیاز از شرکت های خارجی نباید موجب نگرانی تولید کننده های داخلی باشد، گفت: به طور قطع تولید کنندگان توان تولید این تعداد سفارشات را ندارند و آن بخشی به شرکت های خارجی سفارش داده می شود که تامین آن از توان داخلی ها خارج است.  
وی افزود: از سوی دیگر حتما تولید کنندگان داخلی هم بخش عمده ای از مواد اولیه را از خارج کشور تامین می کنند و آنها هم از لغو تحریم ها سود خواهند برد و از رونقی که در این صنعت به وجود می آید ، تولید کنندگان داخلی هم سهم خواهند داشت.
مدیرعامل رجا با اشاره به رقم زیان انباشته این شرکت گفت: زیان انباشته رجا نسبت به سرمایه واقعی عدد قابل توجه نیست و تقریبا ۲۰ درصد از سرمایه واقعی شرکت  براورد شده و در حال حاضر  سرمایه واقعی رجا دو هزار ۵۰۰ میلیارد تومان است که زیان انباشته شرکت هم چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.