تولد دوباره شبکه تهران با بهترین کیفیت

رئیس سازمان صداوسیما در مراسم افتتاح رسمی «شبکه تهران» از ارائه برنامه‌های این شبکه با ساختار و قالبی جدید با بالاترین کیفیت تصویری خبر داد.

مراسم افتتاح رسمی "شبکه تهران" در آستانه جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دکتر سرافراز رئیس رسانه ملی،حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی،مهندس چمران رئیس شورای شهر تهران و جمعی  مسئولان شهری و کشوری،دکتر پور محمدی معاون سیما و تنی چند از هنرمندان برگزار شد.
دکتر سرافراز در این مراسم گفت: در یک سال گذشته چهره شبکه پنج، اقتصادی شده و به این شبکه ماموریت اقتصادی واگذار شده است بنابراین جای شبکه تهران برای مردم این شهر خالی بوده است.
 به گفته دکتر سرافراز، مهمترین بهانه افتتاح این شبکه انتخابات پیش روست که ضرورت دارد نامزدهای مجلس خبرگان از شبکه های استانی با مردم سخن بگویند. وی افزود: ماموریت شبکه تهران فعالیت در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اطلاع رسانی است.
 رئیس رسانه ملی با تاکید بر این که مردم پایتخت باید در سریعترین زمان از رویدادهای اطرافشان مانند رویدادهای ترافیکی و محیط زیستی مطلع شوند، گفت: این شبکه منظومه ای از اخبار را برای مردم تهران پخش می کند. وی با بیان اینکه شبکه تهران از فناوری های نوین، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها برای ارائه خدمات بهتر بهره می برد گفت: ساختار این شبکه ساختاری متفاوت و براساس استفاده از فناوری های جدید رسانه ای (HD) است.
 مجری محوری در این شبکه از دیگر ویژگی‌هایی بود که رئیس سازمان صداوسیما برای این شبکه عنوان کرد و گفت: امیدوارم مجری‌های جوان این شبکه بتوانند ارتباط خوبی با مخاطبان آن برقرار کنند.

 دکتر سرافراز شبکه تهران را اولین شبکه ای دانست که با وضوح تصویری بالا به شکل تولیدی در داخل کشور برنامه پخش می کند. وی از بهره مندی این شبکه از دو استودیو و یک واحد سیار خبرداد که با این امکانات اولین شبکه تولیدی HD کشور محسوب می شود.
 حذف نوار در این شبکه و پخش برنامه ها از سِروِر از ویژگی هایی است که به گفته دکتر سرافراز در این شبکه HDرخ داده است. شبکه ای که چابکی جوانی و امکانات به روز، آنرا از دیگر شبکه های رسانه ملی در داخل کشور متمایز کرده است .
 رئیس سازمان صداوسیما اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک همه شبکه ها به سمت HD پیش بروند.
در این مراسم استاد محیط طباطبایی نیز درباره ویزگی های تهران و لزوم انعکاس مسائل فرهنگی کلان شهر و استان تهران سخنرانی کرد .

اجرای موسیقی زنده محمد اصفهانی و تجلیل مرحوم مرتضی احمدی بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون با پخش‌ بخش‌هایی از اجراها و صداهای وی و اجرای زنده گروه موسیقی ارتش جمهوری اسلامی از دیگر بخش های این مراسم بود .

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.