واکنش استانداری تهران به افزایش کرایه تاکسی‌ها

معاون عمرانی استانداری تهران گفت: حمل و نقل عمومی اثر مستقیمی بر زندگی مردم دارد و دولت با افزایش نامعقول کرایه‌های حمل و نقل عمومی موافقت نمی‌کند.

حسن کریمی در خصوص احتمال افزایش کرایه‌های تاکسی بیش از نرخ تورم سالیانه گفت: من اطلاعی از جزئیات این موضوع ندارم اما به طور کلی سیاست دولت، افزایش معقول نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی است.

وی ادامه داد: سالیانه ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش کرایه در حوزه حمل و نقل عمومی داشتیم که یک سال تا ۲۵ درصد نیز افزایش داشت، اما به دلیل اینکه نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در تمام بخش‌های زندگی مردم اثر مستقیم دارد، سیاست کلی دولت در این سال‌ها این بوده که با افزایش غیر معقول موافقت نکند.

 

کریمی در خصوص احتمال پیش‌بینی بسته‌های حمایتی از رانندگان تاکسی گفت: هنوز در جریان نرخ کرایه‌های تاکسی و اتوبوس نیستم و اطلاعی از جزئیات سیاست‌های دولت در این بخش ندارم.

پیش از این، مدیران شهری و اعضای شورای شهر از احتمال افزایش نرخ کرایه تاکسی بیش از تورم سالیانه خبر داده و عنوان کرده بودند هزینه‌های آزادسازی سوخت و حذف بیمه رانندگان تاکسی، در افزایش نرخ کرایه‌ها پیش‌بینی خواهد شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.