مایلی‌کهن: فدراسیون فوتبال کمک ۴۰۰ میلیونی وزارت ورزش را به تیم امید نداد

مدیر فنی تیم فوتبال امید گفت: در آخرین دیدار من و خاکپور با وزیر ورزش و جوانان وی گفت که ۴۰۰ میلیون تومان به تیم امید پرداخت می‌کند اما اگر شما این پول را دیدید، تیم امید نیز آن را دیده است.

محمد مایلی‌کهن درباره شرایط تیم فوتبال امید در مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: بعد از بازی با چین که تیم ایران پیروز شد، روزبه چشمی را دیدم که در رختکن زار زار گریه می‌کرد. از او علت این گریه را پرسیدم و چشمی پاسخ داد که نمی‌دانید در این دو، سه روز و پس از شکست مقابل قطر چه بلاهایی که سر من نیاوردند.
وی افزود: من به شخصه تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفتم و بغض خودم هم ترکید. چرا باید بین تیم‌ها تفاوت باشد؟ تیم ملی بزرگسالان کدام بازی رسمی را پیروز شده است؟
مدیر فنی تیم فوتبال امید ادامه داد: واقعیت این است که ما در قطر به هر ورزشگاهی که می‌رفتیم، چند زمین تمرینی عالی در اطراف آن وجود داشت که این، شرایط تیم را در خصوص بحث زیرساخت‌ها نشان می‌دهد.
مایلی‌کهن در پاسخ به این سوال که تیم امید چه کم و کاستی‌هایی داشت، عنوان کرد: حبیب کاشانی در راس این تیم فوق‌العاده عمل کرد و تلاش شد که کاستی‌های کمی وجود داشته باشد اما با این وجود همچنان این کاستی‌ها وجود داشت.
وی در خصوص انتشار هزینه‌های تیم امید از سوی وزارت ورزش گفت: در آخرین دیدار من و خاکپور با وزیر ورزش و جوانان وی گفت که ۴۰۰ میلیون تومان به تیم امید پرداخت می‌کند اما اگر شما این پول را دیدید، تیم امید نیز آن را دیده است. وزارت ورزش ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت کرد اما این پرداخت به کجا بود؟ مشخص است که این پول را به فدراسیون داده تا به تیم امید بدهد. گودرزی گفت که این ۴۰۰ میلیون به امید پرداخت شود اما آقایان آن را به تیم ما تزریق نکردند و نمی‌دانم چه کاری با آن انجام دادند. زمانی هم که از فدراسیون پیگیری کردیم مسئولان ناراحت شدند.
مدیر فنی تیم امید تصریح کرد: وزیر ورزش دستور این مسئله را صادر کرد. ما که سرخود پیش او نرفتیم. واقعا باید در این شرایط چه کاری انجام می‌دادیم؟
مایلی‌کهن که با رادیو ورزش گفت‌وگو می کرد، درباره قرارداد محمد خاکپور و خودش گفت: خاکپور الان قراردادی ندارد. من هم از سال گذشته کار را شروع کردم اما در تاریخ ۱۲ دی قراردادم را آوردند که امضا کنم. واقعا تنظیم یک قرارداد این قدر مشکل است؟ باید در این باره از فدراسیون سوال کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که مشکل تیم امید چه بوده است، گفت: مشکل اصلی این است که خودمان، خودمان را تضعیف می‌کنیم. باید این را بگویم که تیمی که پیروز می‌شود از آن ایراد می‌گیرند وای به حال تیمی که شکست می‌خورد. شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی مشخص شد که تیم امید فوتبال مدرنی را ارائه کرده است.
مدیر فنی تیم فوتبال امید درباره به گردن گرفتن شکست تیم امید توسط محمد خاکپور اظهار داشت: او شکسته‌ نفسی می‌کند. واقعا در این سال‌ها که فوتبال ایران نتیجه نگرفته چه کسی گفته است که اشتباه کرده‌ام؟
مایلی‌کهن در واکنش به این مسئله که پس از حذف تیم امید با مصاحبه‌هایی که علیه کارلوس کی‌روش انجام می‌داد، فرار رو به جلو کرده است، تصریح کرد: من چیزی به اسم فرار رو به جلو نمی‌دانم. آیا مجری محترمی (عادل فردوسی‌پور) که این بحث را شب گذشته مطرح کرد خودِ کی‌روش نبود؟
وی در واکنش به اظهار نظر مجری برنامه که اعلام کرد نقدی به برنامه عادل فردوسی‌پور ندارد، گفت: مشخص است هیچ وقت شما از همکارتان انتقاد نمی‌کنید اما شما باید نقد کنید. برنامه ۹۰ باید نقد کند و همه باید نقد شویم. همه برای این کشور هستیم و مسلما همه ما جا برای نقد شدن داریم.
مدیر فنی تیم فوتبال امید ادامه داد: صحبت‌هایی که من انجام دادم خارج از فضا نبوده و حالا من یک سوال دارم. چرا سرمربی تیم ملی (کارلوس کی‌روش) به قطر آمد؟
مایلی‌کهن در ارتباط با این موضوع که فدراسیون فوتبال از کی‌روش خواسته بود به قطر بیاید، گفت: فدراسیون خواسته بود؟ چطور فدراسیون به یک باره یادش افتاد که تیم امیدی هم دارد؟ فدراسیون می‌دانست که هیچ تفاهمی بین تیم ملی و تیم امید نیست و باید بگویم بعد از اینکه تیم کارلوس کی‌روش و نلو وینگادا در اینچئون بدترین نتایج تاریخ فوتبال ما را گرفت، آقایان شمشیر را برای تیم امید از رو بستند. چطور در این ۱۳،۱۴ ماه یک بار در تمرینات یا بازی‌های تیم امید حضور نداشت؟
وی افزود: چیزی که کاملا در فدراسیون فوتبال  مشهود و مشخص شده این است که در راس فدراسیون ما سرمربی تیم ملی قرار دارد و حرف اول و آخر را او می‌زند. کسی هم نمی‌تواند به سرمربی تیم ملی بگوید «بالای چشمت ابروست».
مدیر فنی تیم فوتبال امید تصریح کرد: من نمونه می‌آورم که ایشان (کی‌روش) تمام امور مربوط به فوتبال کشور را در اختیار دارد و او می‌گوید که فدراسیون چه کاری انجام دهد. رانت رسانه‌ای هم دارد و وقتی تیم ملی گوام را شکست می‌دهد، رسانه‌ها طوری این پیروزی را جلوه می‌دهند که انگار جام جهانی را برده‌ایم.
مایلی‌کهن در واکنش به این مسئله که موضوعی مطرح شده که شکست تیم امید به نوعی حق‌الناس بوده است و آیا کادر فنی این تیم برای تمام مسائل از جمله حواشی و کارهای فنی تلاش کردند یا نه، اظهار داشت: من هم دقیقا با این حرف که تیم امید حق‌الناس بوده، موافقم و این تیم حق مردم است و آنها حق دارند که مطالبه داشته باشند.
وی ادامه داد: یقین بدانید که کادر فنی تیم امید تمام تلاشش را انجام داد و برآیند این تلاش این بود که در تمام اردوهایی که برگزار شد کوچکترین مشکلی به وجود نیامد و فوتبالی هم که تیم امید انجام داد فوتبال بسیار مناسبی بود. در فوتبال همیشه تیم‌های خوب برنده نمی‌شوند و این جذابیت فوتبال است.
مدیر فنی تیم فوتبال امید در پایان خاطرنشان کرد: با وجود تلاشی که بازیکنان انجام دادند و شکست خوردیم باید بگویم می‌توانستیم ژاپن را شکست بدهیم اما این اتفاق رخ نداد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.