روسیه: تمامی مواضع و مراکز تجمع تروریست ها در دیرالزور سوریه نابود شد

روسیه با انجام عملیات هوایی رزمی پرشمار تمامی مواضع و استحکامات گروه های تروریستی را در دیرالزور سوریه نابود کرد.

بنا به اعلام ژنرال سرگئی رودسکوی رئیس سازمان عملیاتی اصلی ستاد کل نیروی هوایی روسیه در سه روز عملیات (دوم تا چهارم بهمن) ۴۸۴ موضع و استحکامات اصلی تروریست ها در ۱۶۹حمله هوایی نابود شده است.
بنا به اعلام این مقام ارشد نظامی روس، در این عملیات که با هدف حمایت از عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه و گروه های مخالف تروریست ها انجام شد، در هر شبانه روز ۷۰ تا ۱۰۰ بمب افکن اهداف تروریست ها را زیر بمباران شدید قرار دادند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، برنامه ریزی اجرای این عملیات و انهدام اهداف به گونه ای انجام شد که نظامیان سوری توانستند بیش از ۹۰ کیلومتر از مناطق تحت اشغال تروریست ها شامل ۲۸ منطقه مسکونی را آزاد کنند و رابعه مهمترین نقطه راهبردی منطقه نیز توسط ارتش سوریه بازپس گرفته شده که برای انجام عملیات بعدی زمینی علیه گروه های تروریستی بسیار مثمر ثمر است.
رودسکوی گفت: طبق بررسی های هدفمند صورت گرفته پس از بمباران ها، تمامی اهداف از قبل پیش بینی شده در منطقه دیرالزور با موفقیت از بین رفته و حمله های هوایی بیشتر نیز در دستور کار است که ادامه دارد.
روسیه از هفتم مهرماه پس از درخواست رسمی دولت سوریه و اخذ مجوز پارلمانی با استفاده از ده ها فروند بمب افکن سوخو، بالگردها، ناوها و زیردریایی مواضع تروریست های مورد حمایت چند کشور غربی عربی از جمله آمریکا را آماج بمباران و موشکباران قرار داده و گروه های تروریستی را زمین گیر کرده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.