کرباسچی: امیدواریم بررسی صلاحیت‌ها شرکت مردم در انتخابات را کاهش ندهد

دبیرکل حزب کارگزاران گفت:تنها ابزار حل مسالمت آمیز اختلاف‌های درون کشور انتخابات است و اگر آن را حذف کنیم معنی آن این است که اختلاف سلیقه‌ها باید با روش‌های غیر دموکراتیک حل شود.

غلامحسین کرباسچی در خصوص رد صلاحیت‌ها گفت: اگر مردم احساس کنند رد صلاحیت‌ها توجیهی نداشته قطعا دلسرد می‌شوند. امیدواریم بررسی صلاحیت‌ها به گونه‌ای باشد که شرکت مردم در انتخابات را کاهش ندهد.
او با تاکید بر اینکه نفس انتخابات بسیار مهم است، گفت: در هیچ شرایطی حتی اگر نیروهای اصلاح طلب رد صلاحیت شوند در مقابل ناملایمتی‌ها نباید قهر کرده و انتخابات را‌‌ رها کرد تنها ابزار حل مسالمت آمیز اختلاف‌های درون کشور انتخابات است و اگر آن را حذف کنیم معنی آن این است که اختلاف سلیقه‌ها باید با روش‌های غیر دموکراتیک حل شود.
عضو حزب کارگزاران با اشاره به اینکه رد صلاحیت‌ها همواره در طول این سال‌ها وجود داشته و معمولا تجدیدنظرهایی نسبت به بررسی‌های اولیه صورت می‌گرفته است، گفت: البته رد صلاحیت‌ها هیچ‌گاه به گستردگی این بار نبود. ثبت نام کننده‌ها نیز در این دوره تعدادشان زیاد بود که بخش عظیمی از آن‌ها عدم احراز صلاحیت شدند که امیدوارم این مساله فقط درمورد یک جناح خاص نباشد البته بنابر آنچه که خودشان اعلام کردند فرصت کافی برای بررسی احراز صلاحیت‌ها نداشته‌اند.
او گفت: باید دلایل رد صلاحیت‌ها برای افکار عمومی روشن شود گاهی فردی تخلف کرده و از صلاحیت افتاده است این عجیب نیست اشکال این است که آنچه دلیل رد صلاحیت‌ها عنوان می‌شود برای مردم و خود کاندیدا‌ها توجیه نمی‌شود مثل آقای مطهری که نسبت به وی و خانواده‌اش کوچک‌ترین شبهه‌ای وجود ندارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.