ابوترابی فرد: نیروی انتظامی باید الگوی سلامت روح و جسم باشد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی باید الگوی سلامت روح و جسم باشد، گفت: اگر خانواده سالم باشد، مسئولیتی که بر شانه پلیس وجود دارد، سبک خواهد شد.

در اولین همایش ملی پلیس، مشاوره و روانشناسی اظهار داشت: مسئله سلامت در معارف دینی ما نقش به سزایی دارد و می توان گفت هدف از بعثت انبیاء فراهم کردن بستر رسیدن انسان و جامعه به قله سلامت روحی و جسمی است.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد افزود: انبیاء مبعوث شدند تا انسان در زندگی فردی و اجتماعی قله سلامت را فتح کند و بهشت که اوج سلامت است، محصول سلامت بر عالم دنیا است.
وی ادامه داد: سه گلوگاه در سه مقطع در خصوص سلامت وجود دارد و قله تولد است یعنی انسان در سلامت متولد شود چون این هدف، هدف انبیاء است. از این نکته استفاده می شود که نمی توان زندگی همراه با سلامت داشت مگر اینکه تولد سالم داشته باشیم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نهاد خانواده سالم باشد مسئولیتی که بر شانه قدرتمند پلیس وجود دارد، سبک خواهد شد.
حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد تصریح کرد: خانه باید همچون خانه امیرالمؤمنین(ع) باشد تا حسین(ع) و حضرت زینب(س) تربیت کند و مادران و برادران عزیز ما باید چنین خانه هایی ایجاد کنند تا فرزندان سالمی داشته باشند که این نیازمند اصلاح خویشتن است و مشاوران در این خودشناسی نقش به‌سزایی دارند.
وی اضافه کرد: آنان که می خواهند خوب بمیرند راهی به جز زندگی سالم ندارند. با زندگی سالم در دنیا به اندازه کافی برای مرگ آماده می‌شویم. انبیاء به سلامت جسم به اندازه سلامت روح اهمیت می دهند بر همین اساس اگر به شهادت نرسند، عمری طولانی دارند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی باید نماد روح و جسم و پیام‌آور سلامت برای جامعه باشد. بهشتی که به انسان وعده داده شده است با تولد سالم، زندگی سالم و مرگ سالم در اختیار ما قرار خواهد گرفت و امیدواریم ثمره فعالیت‌های شما بزرگواران و نیروی انتظامی دست یابی به همین موضوع باشد.

 
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.