امدادرسانی به ۳۰۰۰ نفر گرفتار در برف و کولاک، طی ۴۸ ساعت گذشته

قائم مقام سازمان امداد و نجات با اعلام گزارش عملیات امدادرسانی در برف و کولاک ۴۸ ساعت گذشته در کشور، گفت: ۲ هزار و ۹۰۸ تن از هموطنان از خدمات امدادی در این مدت استفاده کرده و خدمات اسکان اضطراری به ۱۳۱ تن از هموطنان ارائه شد.

مرتضی سلیمی با اشاره به این که در ۴۸ ساعت گذشته ۱۵ استان آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، خراسان رضوی، زنجان، فارس، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، لرستان، مازندران و همدان تحت تاثیر برف و کولاک بوده‌اند، گفت: بر این اساس در ۲۸ محور مواصلاتی خدمات لازم به هموطنان ارائه شد و در مجموع ۲ هزار و ۹۰۸ تن از خدمات امدادی لازم بهره بردند.
وی با اشاره به اسکان اضطراری ۱۳۱ تن از هموطنان متاثر از برف و کولاک، عنوان کرد: همچنین در دو روز گذشته شش تن که چهار نفر آنها مادر باردار بودند، به مراکز درمانی منتقل شدند. همچنین برای ۷۱۲ خودرو عملیات رهاسازی از برف انجام شد.
بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، سلیمی با اشاره به بکارگیری ۶۳ تیم شامل ۲۳۵ امدادگر و نجات‌گر برای خدمت‌رسانی به مردم، تصریح کرد: بر این اساس ۲۴۵ بسته غذایی، ۱۵ کیلوگرم خرما و ۲۳۰ تخته پتو میان متاثران از برف و کولاک توزیع شده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.