عبدی: انتظار داریم رأفت اسلامی در مورد سوشا اجرا شود

سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفت: اجازه نمی‌دهیم تا اتفاقاتی که در خصوص سوشا مکانی افتاد خدشه‌ای به اعتبار باشگاه پرسپولیس وارد کند و البته انتظار داریم رأفت اسلامی در مورد سوشا اجرا شود.

حسین عبدی پس از پایان نشست امروز (چهارشنبه) هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص موضوعات مطرح شده در این نشست گفت:  جا دارد ابتدا از خبرنگاران به خاطر تأخیری که در برگزاری این نشست ایجاد شد، عذرخواهی کنم. همچنین مجدداً به دو خانواده احدی و بهزادی تسلیت عرض می‌کنم. یاد این دو بزرگوار همیشه در بین ما خواهد ماند.
وی تأکید کرد: در مورد کلیات جلسه باید بگویم که در هر نشستی که ما برگزار می‌کنیم دستورکار هیئت مدیره مشخص است که درباره چه چیزهایی صحبت شود. در این نشست نیز ابتدا گزارشات مالی از سوی سرپرست باشگاه ارائه شد، سپس وی در مورد هادی نوروزی و بحث‌های مربوط به او مواردی مطرح کرد، از جمله اینکه پرداخت‌ها به خانواده مرحوم نوروزی به چه شکل باشد. طاهری همچنین گزارشی در مورد نقل‌و‌انتقالات باشگاه پرسپولیس در نیم‌فصل ارائه کرد. یکی دیگر از گزارشاتی که در این نشست مطرح شد در مورد تیم‌های پایه و عملکرد آنها بود.
عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه آیا درست است باشگاه پرسپولیس تلاش‌هایی را انجام می‌دهد تا مکانی در لیگ یک بازی کند و به همین دلیل او امروز به محل باشگاه آمده است، تأکید کرد: شاید مکانی امروز به باشگاه آمده باشد،‌ اما ما او را ندیدیم. اگر هم به باشگاه آمده برای کار دیگری آمده است. ضمن اینکه در مورد موضوع مکانی در هیئت مدیره صحبتی مطرح نشد.
عبدی ادامه داد: به طور کلی اتفاقاتی که برای مکانی افتاد موضوع مهمی بود، اتهاماتی بود که به سوشا مکانی وارد شده است. اجازه نمی‌دهیم تا اتفاقاتی که در خصوص این موضوع افتاده، خدشه‌ای به اعتبار باشگاه پرسپولیس وارد کند؛ البته انتظار داریم رأفت اسلامی در مورد سوشا اجرا شود. ما اقدامات لازم را برای جلوگیری از خدشه‌دار شدن باشگاه در این زمینه انجام دادیم و امیدواریم تصمیمی گرفته شود که به نفع اخلاق، فوتبال و باشگاه پرسپولیس باشد.
وی با اشاره به مصوبات جلسه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: در جلسه هیئت مدیره در مورد تیم‌های پایه بحثی مطرح شد و تصمیماتی درباره مسائل اقتصادی تیم‌های پایه گرفتیم. در برنامه‌های آتی ما اینکه تیم‌های پایه به چه شکل پیش برود تعیین شده است، زحمت زیادی برای طرحی که می‌خواهم اعلام کنم کشیده‌ایم و ما می‌خواهیم استعدادهایی را کشف کرده و در باشگاه پرورش دهیم، چرا که ایران پر از استعداد است. ما طرح بسیار خوبی درباره تیم‌های پایه داریم که امیدواریم رسانه‌ها از این طرح حمایت کرده و برای آن تبلیغات کنند. ما می‌خواهیم با جمع کردن استعدادها تیم دوم‌مان را تشکیل بدهیم و می‌توانیم به دنبال استعدادیابی برویم یا اطلاعیه بدهیم تا بازیکنان برای تست دادن خودشان را معرفی کنند.
سخنگوی باشگاه پرسپولیس  اظهار داشت: پس از کشف استعدادها با بازیکنان قراردادهایی از یک سال تا قراردادهای بلندمدت هم می‌بندیم تا به طور کامل بتوانیم این استعدادها را زیر نظر بگیریم، چرا که استعدادهایی که کشف می‌شوند می‌توانند در آینده به تیم بزرگسالان‌مان اضافه شوند و به فوتبال ایران معرفی شوند و آنچه در حال انجامش هستیم فقط برای تیم بزرگسالان است.
عبدی افزود: این طرح در هیئت مدیره مصوب شده و مسلماً می‌تواند اتفاق خوبی برای باشگاه پرسپولیس باشد، طرح بعدی ما هم حضور بازیکنان با استعداد خارجی و استعدادیابی بین بازیکنانی است که می‌توانند به ایران بیایند و فوتبال‌شان را اینجا دنبال کنند. مطمئناً حضور بازیکنان خارجی در جمع استعدادهای ایرانی می‌تواند باعث پیشرفت بازیکنان و فوتبال کشورمان شود. البته آن دسته از بازیکنان خارجی را به تیم‌مان می‌آوریم که خودمان کشف کرده باشیم.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر قرار باشد بازیکنان خارجی زیر ۲۳ سال به پرسپولیس بیایند مسئله حق رشد مطرح می‌شود و این موضوع می‌تواند برای پرسپولیس هزینه‌بردار شود، گفت: اگر بخواهیم وارد این مسئله شویم برای آن راهکار خواهیم داشت. با مسئولان حقوقی، اجرایی، اداری، اماکن و بودجه‌ای باشگاه صحبت‌های لازم را انجام داده‌ایم و طرح اول‌مان برای بازیکنان داخلی است. زحمت زیادی برای این طرح کشیده شده و آن را به جایی رسانده‌ایم که اکنون آماده آغاز است. این طرح را سه ماه پیش اعلام نکردم و خواستم پس از قطعی شدن آن را اعلام کنم.
مربی پیشین پرسپولیس و عضو فعلی هیئت مدیره باشگاه  ادامه داد: ما جوانان با استعدادی در کشورمان داریم و در این طرح بازیکنان بالای ۱۷ سال‌مان را استعدادیابی کرده و به آنها برای پیشرفت کردن کمک کنیم. ما به دنبال بازیکنانی هستیم که نابغه باشند و این برای باشگاه بسیار مهم است که بتوانیم بازیکنان با استعداد و نابغه را خودمان تربیت کنیم.
عبدی در خصوص اینکه چنین طرح‌هایی پیش از این هم در باشگاه پرسپولیس مطرح شده بود، اما به دلیل تنگناهای مالی اجرایی نشده و چه تضمینی برای اجرای آن وجود دارد، گفت: درست است، این طرح‌ها در زمان‌های قبلی هم مطرح شد. در زمان مدیریت حبیب کاشانی این طرح به هیئت مدیره آمد، اما تغییرات در سیستم مدیریتی باشگاه باعث شد ناتمام بماند، اما اکنون طرح ما هر شش ماه یک بار است که باید در پایان شش ماه به نتیجه مناسبی رسیده و طرح بعدی را آغاز کنیم. مطمئناً اگر بتوانیم مشکل بودجه را برطرف کنیم مشکلی برای اجرای طرح نداریم. پرسپولیس پیش از این برای اجرای چنین طرح‌هایی مشکل بودجه‌ای داشت، اما در این دوره برای تیم‌های پایه و کشف استعدادها بودجه مشخص شده و هیئت مدیره بودجه خوبی را مصوب کرده است.
وی تأکید کرد: اگر چنین طرحی که ما در پرسپولیس داریم به اجرا برسد طرحی است که مسلماً می‌تواند در ورزش ما هم عملی شده و برای رشته‌های المپیکی و جهانی‌مان بسیار مناسب باشد، اما اگر هم این طرح در سایر رشته‌ها عملی نشود، ما مطمئن هستیم که در فوتبال به خوبی جواب می‌دهد، اگر راه درست را برویم. در خصوص این طرح ما حتی برای مسائل ریز مالی هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم و حتی تورم را نیز در این طرح پیش‌بینی کرده‌ام.
عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه اگر در زمینه بودجه به مشکل بخورید چه خواهید کرد، گفت: بحث ما این نیست که فقط هزینه کنیم، بلکه به دنبال آن هستیم تا سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام داده‌ایم نتیجه دهد. اگر این سرمایه‌گذاری‌ها نتیجه دهد در آینده باشگاه برای جذب بازیکنان نیاز ندارد هزینه میلیاردی کند. ما می‌توانیم کاری کنیم هزینه‌های باشگاه‌ها کمتر شود و این یعنی موفقیت.
عبدی ادامه داد: با این روش نه تنها هزینه‌ها را در راه درستی به کار می‌گیریم، بلکه در آینده هم هزینه‌های باشگاه کمتر می‌شود. برای اجرای طرح هزینه‌ای کمتر از جذب دو بازیکن خواهد شد، در حالی که بیشتر از این سرمایه‌گذاری به سرعت بر می‌گردد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه پرسپولیس خود نیز به دنبال جذب استعدادها می‌رود، گفت: من استعدادهای‌مان را مثل میوه‌های یک باغ می‌بینم. زمانی که میوه‌ها می‌رسند اگر چیده نشوند روی زمین افتاده در نهایت کرم خورده و خراب می‌شوند. برای استعدادها نیز در فوتبال اگر چنین اتفاقی بیفتد حیف شده و از بین می‌روند. ما شاید نتوانیم سال اول استعداد خاصی را کشف کنیم، اما مطمئن باشید با این روش سال‌های آینده قطعاً نتیجه آن را خواهیم دید و قطعا سراغ استعدادها می‌رویم.
عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: خیلی از فوتبالیست‌ها که در لیگ یک، دو یا سه بازی می‌کنند، فضایی ندارند تا خودشان را نشان دهند. ما این امکان را در باشگاه پرسپولیس برای آنها فراهم کرده‌ایم که اگر واقعاً استعدادی داشته باشند آنها را کشف کنیم. ما به غیر از مباحث فنی فوتبال به این استعدادها فلسفه باشگاه پرسپولیس، مسائل اخلاقی، فرهنگی و اینکه چطور فوتبالیست خوبی شوند را نیز یاد می‌دهیم. ما به دنبال این موضوع هستیم تا فوتبالیست حرفه‌ای تربیت کنیم.
عبدی در مورد دلیل سفرهای خارجی خود و باشگاه‌های همکار در این طرح اظهار داشت: اگر به سفرهای خارجی رفتم به خاطر تفریح نبوده است، بلکه قصدم این بوده که با باشگاه‌های دیگر مذاکره کنم تا استعدادهای خود را به آنجا بفرستیم. ما بازیکنانی داریم که می‌توانند با این روش برای آینده پرسپولیس تربیت شوند. ما همچنین در نظر داریم در شهرستان‌ها نیز استعدادیابی کنیم. ما طرح‌های اینچنینی برای آینده زیاد داریم که از آنها خواهید شنید. در حال حاضر خیلی از کشورها حاضرند در کشور پر از استعدادی مانند ایران سرمایه‌گذاری کرده و حتی مدارس فوتبال تأسیس کنند.
وی در خصوص وضعیت پرونده‌های حقوقی باشگاه پرسپولیس و بدهی‌هایی که دارند، گفت: باشگاه پرسپولیس با پرونده‌های حقوقی زیادی دست به گریبان است متاسفانه یکسری اشتباهات صورت گرفته که یکسری در داخل و یکسری هم در خارج از باشگاه متضرر شده‌اند. در حال حاضر مسئولان حقوقی باشگاه پرسپولیس پیگیر پرونده‌ها هستند و مهم این است که این پرونده‌ها به نتیجه برسد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.