اخطار ناو نیروی دریایی ارتش به ناوها و هواپیماهای آمریکایی و فرانسوی در خلیج عدن

ناوگروه ۳۴ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به بالگردها، ناوها و هواپیماهای آمریکایی و فرانسوی که قصد داشتند از حدود پنج‌مایلی ناوگروه عبور کنند، اخطار داد.

اوگروه ۳۴ نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران به گلوگاه تنگه باب المندب رسید.
این چندمین بار است که ناوگروه ۳۴ ارتش جمهوری اسلامی ایران برای حفاظت از منافع اقتصادی ایران در آب‌های بین‌المللی طول ۴۰۰مایلی خلیج عدن را طی کرده و به اسکورت کشتی‌های تجاری ایران و مأموریت‌های محوله پرداخته است.

شب گذشته که ناوگروه ۳۴ نیروی دریایی از ۳۰مایلی بندر عدن یکی از مهمترین بنادر کشور یمن می‌گذشت باز حساسیت کشورهای ائتلاف از جمله آمریکا و فرانسه نسبت به حضور ناوگروه ۳۴ جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن زیاد شد و بالگرد و هواپیما و ناو خود را به‌سمت ناوشکن البرز و ناو لجستیک بوشهر فرستادند و می‌خواستند حدود پنج‌مایلی ناوگروه را رد کنند که با هشدار جدی افسران فرماندهی ناوشکن البرز، از ناوگروه ایران عذرخواهی کردند و مسیر خود را تغییر دادند.
هم‌اکنون ائتلاف غربی عربی برای بمباران شهرهای مختلف یمن ایجاد شده و ناوشکن‌های کشورهای ائتلاف فقط مشغول جنایت‌های خود در یمن هستند و حتی کشتی‌های آنها که دچار حادثه و تجاوز دزدان دریایی می‌شوند به‌کمک آنها نمی‌روند.
چند روز گذشته ناوگروه ۳۴ ارتش یک فروند کشتی تجاری خارجی را از دست دزدان دریایی نجات داد چرا که این کشتی تجاری بارها از کشورهای ائتلاف خواسته بود که به او کمک کنند، اما هیچ جوابی نشنیدند و در آخر دریادلان نیروی دریایی ارتش به کمک او شتافتند.
صبح امروز ناوگروه ۳۴ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به گلوگاه تنگه استراتژیک باب المندب رسید و صحنه‌های بسیار زیبایی از انبوه کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های کشورهای مختلف برای عبور از تنگه باب‌المندب و ورود به دریای سرخ را به چشم دید.
تنگه استراتژیک باب المندب راه ورودی اقیانوس هند به دریای سرخ و دریای مدیترانه است و گلوگاهی میان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.