کشته شدن ۲۳ تن به دنبال تشدید درگیری‌ها در جنوب شرق ترکیه

ارتش ترکیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، در درگیری‌های نیروهای امنیتی این کشور با شبه‌نظامیان کرد در جنوب شرق، ۲۰ شبه‌نظامی و ۳ سرباز ترکیه‌ای کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز مقام های ترکیه اعلام کردند که حکومت نظامی در منطقه دیاربکر را گسترش داده‌اند. مناطق جنوب شرقی ترکیه از زمان سقوط آتش بس در ماه ژوئیه گذشته در این منطقه شاهد بدترین خشونت‌ها در دو دهه اخیر بوده‌اند.
ارتش ترکیه اعلام کرد: در روز سه شنبه ۱۱ شبه‌نظامی پ.ک.ک در شهر "جیزره" واقع در نزدیکی مرز سوریه به دست نیروهای امنیتی این کشور کشته شده و ۹ شبه‌نظامی کرد دیگر نیز در منطقه "سور" واقع در دیاربکر کشته شدند.
ارتش ترکیه اعلام کرد، با کشته شدن این شبه‌نظامیان مجموع تلفات پ.ک.ک در این دو شهر منطقه دیاربکر از زمان دور جدید عملیات‌های امنیتی در آن‌ها در ماه گذشته میلادی تاکنون به ۶۰۰ تن رسید. نیروهای امنیتی ترکیه اعلام کردند که شبه‌نظامیان کرد در شهر سور با آتش گشودن به روی نیروهای پلیس دو افسر پلیس را زخمی کرده و در یک حمله راکتی نیز شش سرباز دیگر ارتش ترکیه را زخمی کردند. به گفته ارتش ترکیه، سه تن از این سربازهای زخمی شده جان خود را از دست دادند.
شهر سور که سابقه تاریخی زیادی دارد در درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی ترکیه با کردها خسارات فراوانی دیده و بخش زیادی از این شهر از دوم دسامبر گذشته تاکنون تحت حکومت نظامی ۲۴ ساعته قرار داشته است. دفتر فرماندار این منطقه اعلام کرد که حکومت نظامی این منطقه قرار است گسترش یافته و پنج ناحیه دیگر و همچنین یک جاده اصلی در آن را شامل شود تا نیروهای امنیتی بتوانند عملیات پاکسازی موانع و خنثی سازی بمب‌ها را اجرا کنند.
از سوی دیگر پلیس اسپانیا نیز اعلام کرده که ۹ نفر را به اتهام ارتباط با پ.ک.ک امروز دستگیر کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.