حداد عادل: تفرقه‌ای در کار نیست؛ لاریجانی از تصمیم روحانیت حمایت می‌کند

سخنگوی ائتلاف اصول‌گرایان گفت: آقای لاریجانی اعلام کردند هر تصمیمی را که روحانیت داشته باشند از آن حمایت می‌کنند و این موضوع به معنای آن است که تفرقه‌ای در کار نیست.

غلامعلی حداد عادل سخنگوی ائتلاف اصول‌گرایان عصر امروز(چهارشنبه) در حاشیه نشست کانون انتخابات حزب موتلفه اسلامی در جمع خبرنگاران درباره سرلیست ائتلاف اصول‌گرایان اظهار داشت: هنوز فهرست نهایی نشده و در خصوص سرلیست نیز تصمیمی گرفته نشده است و انشاءالله به زودی همه آنها اعلام خواهند شد.
وی در ادامه سخنان خود درباره عدم حضور علی لاریجانی در ائتلاف اصول‌گرایان نیز گفت: آقای لاریجانی اعلام کردند هر تصمیمی را که روحانیت داشته باشند از آن حمایت می‌کنند و این موضوع به معنای آن است که تفرقه‌ای در کار نیست. 
حداد عادل همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این که  با توجه به ثبت‌نام برخی افرادی که می‌دانستند صلاحیت آنها تایید نمی‌شود، اما حضور پیدا کردند، گفت: همانطور که برخی از مسئولان قوه قضائیه اعلام کردند شاید انگیزه برخی از آنها این بوده که آمار رد صلاحیت‌ها را بالا ببرند و جو سنگینی را علیه شورای نگهبان ایجاد کنند و به نفع برخی از جریانات ایجاد مظلوم نمایی کنند، که ضربه به شورای نگهبان زده شود.
سخنگوی ائتلاف اصول‌گرایان ادامه داد: بنده این موضوع را دور از احتمال نمی‌بینم که با این تفکر ثبت‌نام کرده‌اند.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که چه تعداد از لیست ۱۸۸ نفره اصول‌گرایان رد صلاحیت‌ شده‌اند، گفت: حدود ۱ یا ۲ نفری هستند که صلاحیت‌ آنها هنوز احراز نشده است.
حداد عادل همچنین نحوه برخورد اصول‌گرایان با رد صلاحیت‌های احتمالی گفت: یکی از خصوصیات جریان اصول‌گرایی این است که همیشه تابع قانون بوده و ما در برابر آنچه که شورای نگهبان پس از دریافت اعتراضات و رسیدگی به آنها اعلام می‌کند تسلیم خواهیم شد.
سخنگوی ائتلاف اصول‌گرایان همچنین در خصوص تعداد روحانیون و بانوان حاضر  در لیست تهران گفت: از تعداد ۳۰ نفر حدود ۴ تا ۶ نفر از روحانیون و چیزی نزدیک به همین تعداد از بانوان در لیست تهران حضور دارند. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.