وزیر کشاورزی ایتالیا بیستم بهمن به تهران می آید

وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران از سفر بیستم بهمن ماه وزیر کشاورزی، غذا و جنگلداری ایتالیا به تهران برای ادامه مذاکره درباره همکاری مشترک دو کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، قرار شده است «مائوریتزیو مارتینا» وزیر کشاورزی، غذا و جنگلداری ایتالیا، در صدر هیاتی مرکب از معاونان و مدیران وزارت کشاورزی و بخش خصوصی آن کشور بیستم و بیست و یکم بهمن ماه به ایران بیاید تا افزون بر ادامه مذاکرات، اجرای تفاهم را پیگیری کند.
«محمود حجتی» وزیر جهاد کشاورزی که همراه با هیات سیاسی و تجاری به سرپرستی رئیس جمهوری اسلامی ایران دوشنبه این هفته به ایتالیا رفت، دیشب با همتای خود در همایش تخصصی بخش کشاورزی شرکت کرد.
در این همایش که با حضور ۴۰ شرکت بزرگ ایرانی و ایتالیایی برگزار شد، در زمینه صنایع غذایی و فراوری محصولات کشاورزی و باغی، ماشین آلات، بذر و نهال، سرمایه گذاری د ر تولید طعم دهنده ها، آنزیم ها و استابلیزرهای خوراکی در ایران برای صادرات به اتحادیه اروپا و مشاوره فنی برای توسعه بازار صادراتی میوه و سبزی همفکری شد.
مدیران عامل و رئیسان شرکت های کشاورزی نیز برنامه های خود را برای افزایش مبادلات تجاری، اجرای پروژه های سرمایه گذاری مشترک و انتقال فناوری تشریح کردند.
ایتالیا، سومین اقتصاد منطقه یورو است که دارای یک اقتصاد صنعتی متنوع است؛ اقتصاد ایتالیا دارای یک بخش صنعتی توسعه یافته در شمال و یک بخش کشاورزی کمتر توسعه یافته و یارانه بگیر در جنوب است که نرخ بیکاری آن نیز بالاتر است.
پیش از این وزیر کشاورزی، غذا و جنگلداری ایتالیا در گفت و گو با خبرگزاری «آجی» این کشور از امضای توافقنامه همکاری دو کشور در بخش کشاورزی در خردادماه امسال (همزمان با برگزاری نمایشگاه اکسپو میلان) خبر داده بود. 
شامگاه دوشنبه نیز یادداشت تفاهم همکاری علمی، تحقیقاتی و اجرایی ایران و ایتالیا در زمینه نظارت، پیشگیری و کنترل آفات نباتی و تبادل کارشناس و دستاوردها با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر ایتالیا امضا شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.