اینترنت ایران به لینک جهانی اِسپارکِل وصل می‌شود

در جریان سفر روحانی و برخی اعضای کابینه دولت به اروپا، کمپانی مخابراتی ایتالیا اعلام کرد که تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ارتباطات زیرساخت به امضا رسانده است.

کمپانی تی‌آی اسپارکِل به عنوان بازوی خدمات بین‌المللی گروه مخابرات ایتالیا در جریان سفر رئیس جمهور ایران به این کشور اعلام کرد که تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ارتباطات زیرساخت ایران برای توسعه ظرفیت انتقال IP به واسطه سرویس‌های جدید IP POP به امضا رسانده است.
با این تفاهم‌نامه، شرکت ارتباطات زیرساخت قادر به تزانزیت ترافیک بالاتری از IP داخل کشور و کشورهای همسایه خواهد بود و به عبارت دیگر به توسعه خدمات دیجیتالی و ارزش افزوده در کشور سرعت می‌بخشد.
با این پلت‌فرم جدید IP دسترسی بازیگران ملی و بین‌المللی حوزه ارتباطات به اینترنت تسهیل می‌شود؛ اسپارکل گفته است که با این تفاهم‌نامه امکان استفاده از لینک ترانزیت جهانی IP با نام Tier-۱ فراهم می‌شود که کیفیت پهنای باند دریافتی را بهینه و پایدار می‌کند.
مدیر عامل اسپارکل از این تفاهم نامه ابراز خشنودی کرده و گفته که در کنار هم قرار گرفتن تجربه شرکت ارتباطات زیرساخت در بازار ملی و محلی با سرویس ترانزیت جهانی IP ما می‌تواند خبر از اتفاق خوبی داشته باشد.
الساندرو تالوتا همچنین گفت که خدمات Seabone ما جزو سرویس‌های قابل اعتماد با گواهی سطح خدمات بالاست که پیشنهاد خوبی برای تدمین کنندگان سرویس‌های محلی جوامع مختلف به حساب می‌آید؛ مشترکان پهنای باند ایران قطعا می‌توانند با این تفاهم‌نامه تجربه بهتری در استفاده از اینترنت داشته باشند.
شرکت ارتباطات زیرساخت هم در این نشست مشترک با فرصت برشماردن این همکاری مشترک گفته است که از کنار این تفاهم‌نامه‌ها به دنبال ارتقای کیفیت ارتباطات در ایران است تا اگر مشترکان درخواست بالایی برای اتصال به درگاه بین‌الملل داشتند، اجابت کند.
باید گفت که Seabone خدمات مبتنی بر شبکه بین‌المللی Tier۱ این شرکت است که رتبه یک خدمات‌دهی را در میان شبکه‌های IP اروپا، آمریکای لاتین و مدیترانه دارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.