توافقات جدید اشتغالی تهران – توکیو

معاون وزیر کار با اعلام گسترش همکاری‌های آموزش شغلی و مهارتی بین ایران و ژاپن گفت: در زمینه تدوین استانداردهای آموزشی، اقدامات مشترکی انجام خواهد شد.

محمد امین سازگار نژاد در دیدار با سفیر ژاپن در تهران بیان داشت: به منظور توسعه تعاملات بین المللی، تقویت آموزش های مهارتی و ارتقاء کیفی این آموزش ها در کشور و بررسی زمینه همکاری مشترک با سایر کشورها در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار گرفته است.
معاون وزیر کار با اشاره به ظرفیت های مناسب کشور ژاپن گفت: گسترش همکاری آموزشی با آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا)، ارائه آموزش های تخصصی به مربیان و مسئولان آموزش فنی و حرفه ای، همکاری با کمپانی ها و شرکت های بزرگ در حوزه آموزش فنی و حرفه ای از جمله ایجاد مرکز آموزش فنی وحرفه ای از زمینه های همکاری بین کشور ایران و ژاپن است.
وی همکاری در زمینه تدوین استانداردهای آموزشی و برگزاری دوره های مهارتی، برقراری تعاملات فی مابین مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای و مرکز شیزواکاو و توسعه همکاری با بخش خصوصی کشور ژاپن را دیگر محورهای همکاری دو کشور برشمرد.
سازگارنژاد اظهارداشت: در صورتی که سفارت ژاپن امکان همکاری های آموزشی را بین شرکت های خصوصی ژاپن و مراکز آموزش فنی و حرفه ای ایران برقرار کند، اقدام ارزشمندی صورت گرفته که می تواند به عنوان پل ارتباطی مؤثری در همکاری های دو جانبه واقع شود.
همچنین سفیر کشور ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به توسعه روابط بین المللی ایران با سایر کشور پس از اجرای برجام و لغو تحریم ها، از علاقمندی کشورش برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران خصوصا سازمان آموزش فنی وحرفه ای خبر داد.
«هیرویاسوکوبایاشی» آینده روابط ایران با ژاپن را بسیار روشن ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور بزرگی است که به عنوان مرکز خاورمیانه محسوب می شود و ضروری است پس از لغو تحریم های ایران زمینه های همکاری بین ایران و ژاپن بررسی شود تا بتوانیم مرحله به مرحله زمینه های همکاری آموزش فنی وحرفه ای و شرکت های بزرگ صنعتی ژاپن را فراهم نماییم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.