جدیدترین رادار تاکتیکی ارتش با برد ۱۵۰ کیلومتر رونمایی و عملیاتی ش

در دومین روز از رزمایش دریایی ولایت ۹۴، سامانه پورتابل رادار باند L جدیدترین رادار تاکتیکی مقابله با سامانه‌های جنگال نیروی دریایی ارتش با موفقیت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دریادار موسوی، سخنگوی رزمایش با اعلام خبر بهره‌برداری از سامانه رادار باند L گفت: این سامانه، اولین نمونه باند L است که بر روی ایستگاه‌های سیار تاکتیکی نصب شده و تا برد ۱۵۰ کیلومتر کلیه فعالیت‌های یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی را تحت پوشش راداری خود قرار می‌دهد.
وی با بیان این مطلب که تلاش می‌کنیم تا برد نمونه تکمیلی این باند را تا بیش از ۴۰۰ کیلومتر افزایش دهیم، اظهار داشت: در گذشته نیاز ما به رادارهای پیشرفته تاکتیکی از خارج از کشور تامین می‌شد اما امروز در نیروی دریایی ارتش پروژه‌هایی برای ساخت رادارهای سطحی و هوایی توسط متخصصان داخلی تعریف و به بهره‌برداری رسیده است که علاوه بر توان رقابت با نمونه‌های خارجی از نظر ظرفیت‌های رزمی رصد داده و قابلیت‌های الکترونیکی و ضد الکترونیکی در منطقه بدون رقیب است.
سخنگوی رزمایش دریایی ولایت ۹۴، خاطر نشان کرد: هم‌اکنون طیف انبوهی از رادارهای باند S و X تولید شده در نداجا روی انواع شناورهای این نیرو نصب شده که تعدادی از آنها برای نخستین بار در این رزمایش مورد تست بهره‌برداری عملیاتی قرار گرفته‌اند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.