لبنان ابتکار پاکستان را برای رفع تنش میان ایران و عربستان ستود

نخست وزیر لبنان با استقبال از تلاش های همتای پاکستانی خود برای کمک به رفع تنش میان تهران و ریاض گفت: کشورهای منطقه به ویژه ممالک اسلامی پشتیبان مساعی دولت پاکستان برای کمک به رفع اختلافات در عالم اسلام هستند.

«آفتاب کهوکر» سفیر پاکستان در بیروت روز گذشته (پنجشنبه) با حضور در دفتر نخست وزیری لبنان با «تمام سلام» دیدار و پیام حسن نیت «محمدنواز شریف» نخست وزیر پاکستان را تقدیم وی کرد.
خبرگزاری ملی لبنان (NNA) نیز در خبری کوتاه اعلام کرد که سفیر جدید پاکستان با نخست وزیر لبنان دیدار کرد.
به گزارش روزنامه اردو زبان 'جنگ' پاکستان، آفتاب سفیر پاکستان در بیروت پس از انجام این دیدار، به خبرنگار روزنامه جنگ گفت: تمام سلام ضمن ستودن مساعی پاکستان برای کمک به رفع اختلافات میان امت اسلامی به ویژه تنش های اخیر میان تهران و ریاض، تاکید کرد که لبنان و تمامی کشورهای خاورمیانه تلاش نخست وزیر پاکستان را برای رفع مسائل میان امت اسلامی پشتیبانی می کنند.
نخست وزیر لبنان تاکید کرد: کشورهای عربی به ویژه امت اسلامی نسبت به پربار بودن تلاش های نخست وزیر پاکستان برای رفع تنش های ایران و عربستان اطمینان دارند.
روزنامه جنگ نوشت: در این نشست که بیش از یک ساعت طول کشید سفیر پاکستان جزئیاتی درخصوص سفر اخیر سران دولت و ارتش پاکستان به تهران و دیدار آنها با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به تمام سلام ارائه کرد و گفت: نواز شریف به طور جدی روند میانجیگری بین تهران و ریاض را پیگیری می کند و خواستار جلوگیری از هرگونه تشدید تنش میان این دو کشور بزرگ اسلامی است.
سفیر پاکستان همچنین با اشاره به ادامه روند عملیات ضدتروریستی 'ضرب عضب' ارتش پاکستان و تلاش دولت اسلام آباد در راستای اجرای طرح های ضدتروریستی در کشورش گفت: پاکستان و چین طرح مشترک اقتصادی به ارزش 46 میلیارد دلار را اجرا می کنند و با توجه به این مهم، پاکستان خواهان تعمیق همکاری های اقتصادی با لبنان است و به زودی یک هیات اقتصادی پاکستان نیز عازم بیروت می شود.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.