اولاند: داعش، هدف مشترک فرانسه و روسیه است/ اسد نمی‌تواند آینده سوریه باشد

«فرانسوآ اولاند» رئیس جمهوری فرانسه، نابودی داعش را هدف مشترک پاریس و مسکو عنوان کرد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، اولاند پس از نشست اتحادیه اروپا در بروکسل اعلام کرد: فرانسه و روسیه هدف مشترکی به نام نابودی داعش دارند.

 

سران اتحادیه اروپا دیروز (جمعه) در آخرین نشست سال ۲۰۱۵ این اتحادیه در بروکسل شرکت کردند. این نشست با محور اصلی مقابله با تروریسم برگزار شد. رئیس جمهوری فرانسه خاطر نشان کرد مسکو و پاریس پیشتر در مورد ضرورت هماهنگی حملات علیه مواضع داعش توافق کرده بودند.

به گفته اولاند، «ژان ایو لو دریان» وزیر دفاع فرانسه در روزهای ۲۰ و ۲۱ دسامبر (۲۹ و ۳۰ آذر) به مسکو سفر می‌کند. هدف این سفر گفت و گو در مورد تدابیر لازم برای جنگ علیه داعش در خاورمیانه عنوان شده است.

رئیس جمهوری فرانسه با یادآوری «باقی بودن اختلاف نظرها میان مسکو و پاریس در مورد نقش «بشار اسد» در روند انتقال سیاسی در سوریه» اعلام کرد: بشار اسد نمی‌تواند آینده سوریه باشد.

بر پایه این گزارش، پس از حملات تروریستی ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) پاریس و نیز ساقط شدن هواپیمای روس در مصر در ۲۴ نوامبر (۳ آذر) که گروه تروریستی داعش مسئولیت هر دو را بر عهده گرفت، اولاند و ولادیمیر پوتین به همکاری بی سابقه ارتش‌های دو کشور و افزایش اقدام نظامی علیه مواضع داعش در سوریه، متعهد شدند. این همکاری‌ها تا این لحظه جنبه نمادین داشته و نتیجه قابل مشاهده و تاثیر واقعی در پی نداشته است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.