وکیل حسنی مبارک خبر مرگ وی را تکذیب کرد

وکیل مدافع حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر اخبار منتشره در برخی سایت‌های اجتماعی درباره وخامت حال مبارک و مرگ وی را تکذیب کرد.

فرید الدیب وکیل مدافع حسنی مبارک تاکید کرد که حال مبارک خوب است و اخبار منتشره درباره وخامت حال وی صحت ندارد و بی پایه و اساس است.

برخی رسانه‌های خبری طی چند روز گذشته اخباری درباره وخامت حال مبارک در بیمارستان نظامی المعادی منتشر کرده و حتی برخی سایت‌های اجتماعی از مرگ وی خبر داده بودند.

مبارک در حال حاضر در بیمارستان نظامی المعادی بستری است و این در حالی است که عالی‌ترین دادگاه تجدیدنظر مصر با درخواست دادستانی کل این کشور مبنی بر لغو حکم تبرئه صادره از سوی دادگاه جنایی در خصوص اتهامات مبارک درباره قتل عمد تظاهرات کنندگان موافقت کرده و قرار است روز ۲۱ ژانویه به اتهامات مبارک رسیدگی شود.

بر اساس این گزارش، حکم دادگاه استیناف پس از آن صادر شد که دادگاه جنایی قاهره نوامبر گذشته طی حکمی مبارک را از اتهام دست داشتن در قتل تظاهرات‌کنندگان مصری تبرئه کرده بود.

مبارک، علاء و جمال و حبیب العادلی وزیر کشور وی به همراه ۶ نفر از معاونان العادلی متهم به کشتار ۲۳۹ نفر و زخمی شدن ۱۵۸۸ نفر در اوایل انقلاب ۲۵ ژانویه که به سقوط دیکتاتور انجامید، بودند.

بر اساس این گزارش، اتهامات این افراد در ۱۶۲ هزار برگ ذکر شده و دادگاه طی یک سال و ۴ ماه و ۲۲ روز ۵۵ بار جلسه تشکیل داده که ۱۸ جلسه آن محرمانه و غیرعلنی و برای استماع اظهارات ۲۲ شاهد از نیروهای مسلح اختصاص داشته است.

مبارک، العادلی و معاونان وی به اتهام تحریک، توافق و مساعدت در قتل تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌آمیز در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه، ایجاد هرج و مرج در کشور و بوجود آوردن خلأ امنیتی در آن، محاکمه شدند.

مبارک در سال ۲۰۱۲ به همراه حبیب العادلی به اتهام همدستی در کشتار تظاهرات‌‌کنندگان مصری به حبس ابد محکوم شده بود اما در نوامبر سال گذشته دادگاه جنایی قاهره طی حکمی مبارک را از این اتهام تبرئه کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.