واکنش لاریجانی به تجمع دانشجویان برای قراردادهای نفتی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع دانشجویان مقابل وزارت نفت در اعتراض به قراردادهای جدید نفتی گفت که با تظاهرات نمی‌شود قرارداد تنظیم کرد.

احمد توکلی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) در تذکری مستند به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس خطاب به رئیس مجلس، گفت: انتظار داشتم درباره اجتماع دانشجویان در مقابل وزارت نفت به دلیل اهمیت موضوع و برخوردی که با آنها شده تذکر می‌دادید.
وی افزود: آنها در اعتراض به قراردادهای نفتی جمع شده بودند البته این تجمع جواز نداشته و نباید انجام می‌شده اما اهمیت قراردادهای نفتی آنقدر بالاست که ده‌ها تجمع سراسری هم انجام شود کم است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: در این تجمع ۳۸ نفر بازداشت شده بودند که ۳۴ نفر آنها آزاد شدند اما ۴ نفر دیگر هنوز در بازداشت هستند. از شما می‌خواهیم که کمک کنید که این افراد زودتر آزاد شوند.
توکلی خاطرنشان کرد: قراردادهای جدید نفتی مهمترین الگویی است که درست شده و اهمیت آن در اقتصاد به اندازه اهمیت برجام در سیاست است.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: تا جایی که اطلاع دارم تعدادی از این افراد تا دیشب آزاد شدند. البته تجمع هم باید بر اساس قانون صورت گیرد. فرض کنیم در مورد قراردادها نظری دارید که بعضی از بندها اشکال دارد حل این مسأله راه دارد، با تظاهرات نمی‌شود قرارداد تنظیم کرد.
رئیس مجلس اضافه کرد: برخی دستگاه‌ها نظرشان را داده‌اند و ما هم به هیأت تطبیق گفته‌ایم به این موضوع رسیدگی کند. به هر حال باید نظمی در کشور برای رسیدگی به امور وجود داشته باشد و افراد اگر نظری دارند آن را به شکل قانونی مطرح کنند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.